П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід


Орендні правовідносини - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ » Господарське право » Орендні правовідносини (Поновлення договору оренди)
Орендні правовідносини
IvankaДата: Середа, 20.03.2013, 11:34 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 14
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Підкажіть як на Вашу думку чи суперечить ч. 2 ст. 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та ст. 764 ЦК України умова строкового договору оренди, яка передбачає, що у разі продовження користування майном після закінчення строку договору за відсутності заперечень з боку Орендодавця договір вважається поновленим на невизначений строк, і кожна із сторін має право у будь-який час відмовитися від договору, попередивши про це письмово другу сторону за один місяць. (Тобто чи може строковий договір поновлюватися на невизначений термін)???


Ivanka
 
zema42Дата: Четвер, 21.03.2013, 22:07 | Сообщение # 2
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 6
Репутация: 1
Замечания: 0%
Статус: Offline
Договір не може бути продовжений на невизначений термін, оскільки відповідно до ст. 764 ЦК України я[size=8]к[/size][size=8]що наймач продовжуєкористуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності
заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на
строк, який був раніше встановлений договором.
[/size]
Тобто в договорі може бути передбачено пролонгацію лише на строк на який договір було укладено раніше. В ч. 2 ст. 17 вказаного Вами закону встановлено теж саме.
Якщо в вашому договорі вказана пролонгація на невизначенний термін то це є порушенням законодавства.

Додано (21.03.2013, 22:05)
---------------------------------------------
Договір не може бути продовжений на невизначений термін, оскільки відповідно до ст. 764 ЦК України я[size=8]к[/size][size=8]що наймач продовжуєкористуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності
заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на
строк, який був раніше встановлений договором.
[/size]
Тобто в договорі може бути передбачено пролонгацію лише на строк на який договір було укладено раніше. В ч. 2 ст. 17 вказаного Вами закону встановлено теж саме.
Якщо в вашому договорі вказана пролонгація на невизначенний термін то це є порушенням законодавства.

Додано (21.03.2013, 22:07)
---------------------------------------------
Договір не може бути продовжений на невизначений термін, оскільки відповідно до ст. 764 ЦК України [size=12]якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності
заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на
строк, який був раніше встановлений договором.

Тобто в договорі може бути передбачено пролонгацію лише на строк на який договір було укладено раніше. В ч. 2 ст. 17 вказаного Вами закону встановлено теж саме.
Якщо в вашому договорі вказана пролонгація на невизначенний термін то це є порушенням законодавства.[/size]


Сообщение отредактировал zema42 - Четвер, 21.03.2013, 22:08
 
studiolegaleДата: Середа, 27.03.2013, 18:08 | Сообщение # 3
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 2
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Відповідно до ч.1 ст. 10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна"
термін дії договору є однією з істотних умов договору.
Відповідно до ч.1 ст.2 цього Закону Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Згідно зі ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди, щодо усіх його істотних умов. Істотними умовами, є в тому числі умови, визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду.
Тобто в разі, якщо договір вважається укладеним на невизначений строк, це може бути підставою для визнання такого договору неукладеним, у звязку із непогодженням сторонами усіх необхідних істотних умов договору.

З приводу усіх додаткових питань, за даною темою, звертайтесь за контактами вказаними на сайті http://www.studiolegale.com.ua/
 
IvankaДата: Вівторок, 02.04.2013, 14:49 | Сообщение # 4
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 14
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Дякую!

Ivanka
 
tatyanzorinДата: Четвер, 04.04.2013, 16:10 | Сообщение # 5
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 6
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Для бюджетних установ договори оренди заключаються виключно на бюджетний рік, тобто з 1 січня по 31 грудня. Якщо мова йде про оренду комунального майна, то відповідна сесія районної (сільської) ради, на території якої знаходиться майно приймає рішення про порядок 
такої оренди, затверждує типовий договір. І саме ним потрібно керуватися.
Щоб не виникало пороблем із перевірками КРУ та інших органів рекомендую укладти договора оренди на календарний рік.
 
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ » Господарське право » Орендні правовідносини (Поновлення договору оренди)
Сторінка 1 з 11
Пошук: