П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід


Иск от страховой компании - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ЮРИДИЧНІ ФОРУМИ » ДАІ, ДТП » Иск от страховой компании
Иск от страховой компании
workspreeДата: Неділя, 17.11.2013, 13:09 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Здравствуйте,

Произошло ДТП по моей вине в 2010 году,Моторное бюро подает на меня иск (регрессный иск) по возмещению компенсации за материальный ущерб.Возникли вопросы по регрессному иску, помогите разобраться.

1) Решение суда по делу было принято 22 октября 2013 года, иск был 16 сентября 2013 года, а оплата Моторного бюро была произведена 5 октября 2010 года. Когда заканчиваются сроки исковой давности, с момента подачи иска или с момента поступления заявления в суд? Исходя из ЦПК Украины, общие сроки исковой давности - 3 года, а какие сроки в этой ситуации?

2) Присутствие виновника ДТП, при проведении технической экспертизы, обязательное или нет? И когда назначается дополнительная экспертиза ?

3) Кому отдаются поврежденные детали после ДТП, виновнику или владельцу автомобиля ?

Спасибо заранее.
 
IvankaДата: Вівторок, 19.11.2013, 16:00 | Сообщение # 2
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 14
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня )
!. Згідно ч. 6 ст. 261 ЦК України за регресними зобов'язаннями перебіг позовної давності починається від дня виконання основного зобов'язання. Тобто регресний позов Моторне бюро вправі предявити Вам в межах трьох річного строку з моменту виплати страхового відшкодування. 
2. Обовязкової присутності особи, винної у ДТП під час проведення експертизи законодавством не передбачено.

3
 Постановляючи рішення про стягнення на користь потерпілого відшкодування вартості майна, що не може використовуватись за призначенням, але має певну цінність, суд одночасно повинен обговорити питання про передачу цього майна після відшкодування збитків особі, відповідальній за шкоду. 
Якщо для відновлення попереднього стану речі, що мала певну зношеність (наприклад, автомобіля), були використані нові вузли, деталі, комплектуючі частини іншої модифікації, що випускаються взамін знятих з виробництва однорідних виробів, особа, відповідальна за шкоду, не вправі вимагати врахування зношеності майна або меншої вартості пошкоджених частин попередньої модифікації. Зношеність пошкодженого майна враховується у випадках стягнення на користь потерпілого його вартості (при відшкодуванні збитків). 

(п. 9 Постанови Пленуму ВСУ "Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди"). Тому Ви вправі вимагати передачі вам замінених деталей автомобіля. 
Можете для цікавості прочитати http://pravoscope.com/act-ris....cheno-s


Ivanka
 
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ЮРИДИЧНІ ФОРУМИ » ДАІ, ДТП » Иск от страховой компании
Сторінка 1 з 11
Пошук: