П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Сімейне право » Приватизоване майно - це особиста, а не спільна сумасна власність подружжя

Приватизоване майно - це особиста, а не спільна сумасна власність подружжя


Дата публікації: Середа, , 19:29; рубрика: Сімейне право

Законом № 4766-VI, який діє з сьогоднішнього дня, передбачено, що приватизовані кожним з членів подружжя житло та земельна ділянка є особистою, індивідуальною власністю кожного з них.

Таким чином, правові норми, що регламентують приналежність подружжю приватизованого в шлюбі майна, повернулися на круги своя. Колись СК не містив положень про «спільний сумісний» статус приватизованого і подібне майно розглядалося як належне кожному з подружжя окремо.

Внесені до Сімейного кодексу з цього питання зміни призвели до абсурдної ситуації, при якій іноземець отримував право на половину того, що приватизував (отримав від держави безкоштовно) інший член подружжя з українським громадянством.

Схаменувшись депутати внесли на розгляд законопроект № 8639 (і прийняли його як закон), що передбачав, що приватизована земля не може бути спільною сумісною власністю подружжя, якщо один з них - іноземець.

Однак Президент ветував прийнятий Закон зі своїми пропозиціями. Пропозиції його змінили не лише назву Закону, а й саму його суть. Глава держави виходив з того, «приватизацію житла та земельної ділянки слід розглядати як персоніфіковані правові відносини між державою і громадянином України, що виникають з приводу безоплатної передачі державного майна чітко визначеному власникові». 

Таким чином, майно, набуте громадянином України під час приватизації, має ознаки особистої власності кожного з подружжя. І не тільки в тому випадку, якщо інший член подружжя - іноземець.

Закон № 4766-VI що набрав чинності є наслідком прийняття законодавчим органом президентських пропозицій.Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ

ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371