П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Сімейне право » Реєстрація розірвання шлюбу відділами реєстрації актів цивільного стану

Реєстрація розірвання шлюбу відділами реєстрації актів цивільного стану


Дата публікації: Понеділок, , 19:33; рубрика: Сімейне право

Однією із підстав припинення шлюбу, визначених Сімейним кодексом України є його розірвання.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них відповідно до статей 106 і 107, а також за спільною заявою подружжя або за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Порядок розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану врегульовано статтями 106 та 107 зазначеного Кодексу.

Так подружжя, яке не має дітей, має право подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.
У разі, якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.
У цьому випадку реєстрація розірвання шлюбу і видача подружжю відповідного свідоцтва провадиться після закінчення одного місяця з дня подачі подружжям заяви.

Державним органом реєстрації актів цивільного стану шлюб розривається за заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя визнаний безвісно відсутнім, недієздатним або засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менш як три роки.
В такому випадку реєстрація провадиться за заявою одного з подружжя на підставі копії судового рішення про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним внаслідок душевної хвороби чи недоумства або копії вироку суду (виписки з вироку) про засудження його до позбавлення волі на строк не менше трьох років.
Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

Моментом припинення шлюбу у разі розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану є день реєстрації розірвання шлюбу.

Сімейним кодексом України врегульовано питання розірвання шлюбу за рішенням суду.

Відповідно до статті 109 наведеного Кодексу суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Таке рішення постановляється судом після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

Суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

Відповідно до статті 115 згаданого Кодексу розірвання шлюбу, здійснене за рішенням суду, має бути зареєстроване в державному органі реєстрації актів цивільного стану, за заявою колишньої дружини або чоловіка.

Розірвання шлюбу засвідчується свідоцтвом про розірвання шлюбу.
Згідно зі статтями 179, 180 розділу V Кодексу про шлюб та сім’ю України, що зберігає свою чинність у частині, що не суперечить Сімейному кодексу України, до прийняття спеціального закону, реєстрація розірвання шлюбу провадиться за місцем проживання подружжя або одного з них по пред’явленні копії судового рішення, що набрало законної сили, а також квитанції про сплату встановленої судом суми.

Реєстрація розірвання шлюбу може провадитись незалежно від строку, що минув після постановлення судом рішення про розірвання шлюбу, яке набрало чинності.

Моментом припинення шлюбу у разі розірвання його судом є день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Якщо один із подружжя помер до набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу, вважається, що шлюб припинився внаслідок його смерті.

У разі, якщо у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу один із подружжя помер, вважається, що шлюб припинився внаслідок його розірвання.

Особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище, що визначено статтею 113 Сімейного кодексу України.

У паспортах або в паспортних документах осіб, які припинили шлюбні відносини, робиться відмітка про розірвання шлюбу.

Відділи реєстрації актів цивільного стану в семиденний строк повідомляють районні (міські) військові комісаріати про зміну призовниками і військовозобов’язаними прізвища у зв’язку з реєстрацією розірвання шлюбу.

Головний спеціаліст Управління
у справах цивільного стану громадян
Міністерства юстиції України
Кузнєцова О.М.Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ

ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371