П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Суд по кредиту » Валютний кредитний договір: якщо немає можливості платити банку ...

Валютний кредитний договір: якщо немає можливості платити банку ...


Дата публікації: Вівторок, , 19:39; рубрика: Суд по кредиту

У багатьох клієнтів банків склалася непроста ситуація з погашенням валютних кредитів. Що робити?

В Україні валютні кредити завжди користувалися великим попитом. Але з настанням фінансової кризи і до сьогоднішнього дня більшість позичальників не можуть виконувати свої зобов'язання за такими договорами. Не з власної вини, а через зростання курсу долара у багатьох клієнтів банків склалася непроста ситуація з погашенням валютних кредитів. А українські банкіри, між тим, продовжують свою війну проти громадян, що мали нещастя взяти банківський кредит в іноземній валюті. Пропоновані ж банками програми реструктуризації жодним чином не полегшують тиск на позичальника, а тільки в рази погіршують ситуацію.

Між тим, корисно було би скористатися успішним досвідом сусідів. Справа в тому, що в січні 2009 року в РФ прийняли закон, яким перевели всі валютні кредити в національну валюту на момент видачі.

Позичальники дійсно не мають можливості погашати кредит. Але банкрутство банкам зовсім не загрожує, адже закладений відсоток по кредиту вже давно покрив всі збитки. Складання ж банками "чорного списку" позичальників, які намагаються відстояти свої законні права, адвокат вважає прямим порушенням Конституції та міжнародних договорів України.

За великим рахунком, немає ніяких секретів вигідного валютного кредитного договору. "Найголовніше перед укладанням валютного кредитного договору - уважно ознайомитися з його умовами і порадитися з фахівцями.

Потрібно звернути увагу на реальну процентну ставку, спосіб погашення кредиту, штрафні санкції, а також на наявність третейського застереження. Але на сьогодні валютне кредитування практично зупинено. Кредит у валюті з тим рівнем відсотків і застав, які пропонують банки, ще не скоро буде затребуваний. Також в українському законодавстві залишається слабо врегульованим питання валютних ризиків. На сьогоднішній момент всі ризики покладено на позичальника.

Отже, якщо у вас виникли проблеми з виплатою валютного кредиту, можна звернутися в банк із проханням розірвати договір. Але в сьогоднішній ситуації банк навряд чи піде вам назустріч на умовах, які були б для вас прийнятні.

Важливий аспект - в разі подання банком позову до третейського суду краще перестрахуватися: необхідно заздалегідь повідомити банк і третейський суд про відмову розглядати спір між вами і банком у третейському суді у зв'язку з недовірою третейським суддям, і послатися на рішення КСУ від 9 липня 2002 року № 15-рп/2002.

У разі винесення судом рішення про стягнення з вас суми боргу, ви можете просити суд зменшити суму пені і штрафів у зв'язку з важким матеріальним становищем, а також надати розстрочку виконання рішення суду.


Якщо ви вже вичерпали всі можливості домовитися з банком, є кілька варіантів розвитку подальших подій:

1. Спробувати в судовому порядку внести відповідні зміни до кредитного договору (згідно ст.652 ЦК).

2. Розірвати в судовому порядку договір (згідно з тією ж ст.652 ЦК).

3. Визнати в судовому порядку договір уявним (згідно ст.235 ЦК).

Пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань за договором в іноземній валюті згідно з чинним законодавством нараховується у гривнях, оскільки вона не є основним зобов'язанням у кредитному договорі. Що стосується реституції, суди підходять до цього питання по-різному. В одному випадку суд вважає за необхідне повернути кошти у валюті, в іншому - у гривні за курсом на момент отримання кредиту. При цьому, сплачені комісії і відсотки по кредиту будуть зараховані в погашення основної заборгованості.

Отже, шанс оскаржити валютний кредитний договір є. Залишається вирішити: йти в бій самостійно, або ж найняти адвокатів (в кожній конкретній ситуації вартість їх послуг формується індивідуально). Це може бути як плата за ведення всього процесу, так і оплата конкретних процесуальних дій. У середньому, тривалість судового процесу до винесення рішення судом першої інстанції займає від 2 місяців до року.



Всього коментарів: 4
3 Алексей  
0
добрый вечер,,подскажите что делать? брал кредит на себя 7 лет назад для другова человека сейчас пришло письмо с уведомлением о задолжности800%,, что делать?

4 Celvin  
0
Алексей, здесь ваш вопрос могут не увидеть, задайте его юристам на нашем форуме

1 Іван Феджора  
0
Розраховую на будь-яку консультацію чи пораду з приводу простроченої заборгованості в десяти банках, як правильно спілкуватися з колекторами. Наперед дуже вдячний юристам які погодяться допомогти.

2 ПрактикуючийЮрист  
0
Доброго дня!
Можу допомогти розібратися з проблемами та банками. Якщо дане питання ще актуальне - телефонуйте 093-86-35-170, 098-48-865-48.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371