П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід


спадщина за законом - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ЮРИДИЧНІ ФОРУМИ » Спадщина » спадщина за законом (питання щодо спільного майна)
спадщина за законом
balaДата: Середа, 05.01.2011, 02:30 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня! коротко опишу ситуацію-
У померлого є 3 спадкоємця - дружина, дочка, мама.
Щодо поділу майна яке зареєстроване на померлому процедура зрозуміла - відкриття спадщини і.тд. А от спільне майно що нажите 100-відсотково дружиною разом з померлим але зареєстроване на дружині ( грошові рахунки, авто, нехуромість) - як з ним бути?
нотаріуси всі кажуть що нема процедури поділу спільного майна нотаріальним чином, лише через суд? які є варіанти? дякую.
 
advocat1Дата: Четвер, 06.01.2011, 12:49 | Сообщение # 2
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 3
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Нотаріуси кажуть правильно: в цьому випадку всі дороги ведуть до суду.
Дещо не зрозумів: зареєстроване на дружині чи зареєстроване НЕ на дружині?
 
Forseti-ServiceДата: Понеділок, 21.03.2011, 13:20 | Сообщение # 3
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 6
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Тільки у судовому порядку!
 
zelia-badjДата: Понеділок, 06.02.2012, 01:25 | Сообщение # 4
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 6
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Однозначно погоджуюсь з колегами!
У судовому порядку визначити частину майна у спільній сумісній власчності подружжя яке належало померлому. Після цього судове рішення буде виступати доказом для визначення нотаріусом його спадковою масою.


Вадим Зелінський
 
sonicДата: Вівторок, 20.03.2012, 13:18 | Сообщение # 5
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як бути в такій ситуації. Квартира в Київській області була приватизована 3ма особами: мати, син та невістка. Мати, проживала у Вінницькій області, померла в 1999 р. Заяву до нотаріуса не подавали, а отже і спадщину не приймали, син з невісткою продовжували жити в тій квартирі. Як тепер прийняти спадщину? Я так розумію, що до цієї ситуації застосовується Цивільний кодекс УРСР, згідно якого: «С т а т т я 549. Дії, що свідчать про прийняття спадщини
Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину:
1) якщо він фактично вступив в управління або володіння
спадковим майном;».
Інших спадкоємців немає. Не розумію, чи то подавати заяву до суду про поновлення строків (поважної причини їх пропуску немає), чи то просто подати заяву на прийняття до нотаріуса в Вінницькій області? Підкажіть як бути.
 
JennДата: Вівторок, 21.08.2012, 23:06 | Сообщение # 6
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 2
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Фактичне прийняття - це другий спосіб прийняття спадщини, який може замінювати собою подання заяви про прийняття спадщини. Так, видача свідоцтва про право на спадщину (ч. З ст. 1268 ЦК) особам, які прийняли спадщину, тобто тим, які постійно проживали разом зі спадкодавцем ніяким строком не обмежена, але фактичний вступ у володіння або управління повинен мати місце протягом шести місяців з дня відкриття спад­щини. При цьому нотаріусу мають бути повідомлені або ним встановлені відомості про фактичне прийняття спадщини. У противному разі при виз­наченні спадкової частки це питання може бути не взято до уваги і особа , що фактично прийняла спадщину, не увійде до кола спадкоємців. Тому доцільно передбачити, що такі спадкоємці мають повідомити нотаріуса про фактичне прийняття спадщини.
У пункті 211 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачено, що свідоцтво про право на спадщину ви­дається спадкоємцям, які прийняли спадщину, тобто тим, які постійні проживали разом зі спадкодавцем.
Доказом постійного проживання зі спадкодавцем можуть бути: довідка ЖЕК, ЖБК, органу місцевого самоврядування про те, що спадкоємець безпосередньо перед смертю спадкодавця проживав разом зі спадкодавцем; копія рішення суду, що набрало законної сили, про встановлення факту своєчасного прийняття спадщини; реєстраційний запис у паспорті спадкоємця або в будинковій книзі, який свідчить про те, що спадкоємець постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, та інші документи, що підтверджують факт постійного проживання разом зі спадкодавцем.
 
Olga_ROMДата: П`ятниця, 18.03.2016, 18:35 | Сообщение # 7
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго вечора. Допоможіть, будь ласка, розібратись із спадщиною.
Померла мати, є спадкоємці 1-ї черги : мати, чоловік, син та дочка. В покійної був у власності будинок  якому вона на момент смерті була прописана протягом останніх 5-ти місяців життя та пенсійний депозит. Крім цього в чоловіка теж у власності є будинок, який вони спільно будували.
Щоб оформити спадщину дочці чи потрібно всім іншим написати відмову від спадщини нотаріально засідчену? І друге запитання: якщо так і зробити то доля матері в спільнонажитому майні (будинок у власності чоловіка покійної) теж перейде дочці чи тільки те, що у покійної було на правах її власності (її будинок + депозит)?
 
UtkinaAlbinaДата: Субота, 28.05.2016, 20:10 | Сообщение # 8
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня. Шукаю поради. Як виявилося, я маю право на частину спадку (земельна ділянка, околиця Львова), проте не можу її отримати, так як своєчасно не звернулася за необхідними документами до нотаріальної контори. Тепер нотаріус радить мені написати заяву до районного суду по встановленій формі. Не можу розібратися, які мені власне документи потрібно зібрати. Зразок заяви я знайшла, проте заповнити її правильно не можу, до того ж знаходжусь в іншому місті  та фізично не можу приділяти багато часу цьому питанню. Чи може замість мене це зробити юрист?
 
PalladaДата: Неділя, 29.05.2016, 20:25 | Сообщение # 9
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 4
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Нічого страшного - звичайна бюрократична процедура. Вам необхідна заява в суд http://jurisprudence.com.ua/pozovna-zayava-do-sudu/ можете заповнити самі, якщо є досвід, чи звернутися по допомогу до фахівців. Там треба небагато документів, але все залежить від обставин. До того ж юрист зможе робити всі процедури на місці від Вашого імені.
 
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ЮРИДИЧНІ ФОРУМИ » Спадщина » спадщина за законом (питання щодо спільного майна)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: