П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід


поділ будинк, або продаж в судовому порядку - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ » Нерухомість » поділ будинк, або продаж в судовому порядку
поділ будинк, або продаж в судовому порядку
богданДата: П`ятниця, 25.11.2011, 16:27 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
ситуація така розлучився з дружиною сумісно проживаючи побудував будинок На даний час дружина подала на суд щодо визнання судом будинку як спільна сумісна власність. І погрожує, що суд винесе рішення щодо продажу будинка в судовому порядку .в позовній заяві написала Що вона взяла кредит в банку в розмірі12тис грн. і будувала будинок також гроші які прийшли на дитину при народженні вона вложила в будівництво. А ситуація така: Я в 2009 році виграв квартиру в лотерею хто -там забрав готівкою 270тис.грн купив участок і будував будинок . Будував з татом та меншим братом власне бригада будівельників також була і я їм платив гроші 23тис грн. пізніше не вистачало грошей і мої батьки давали скільки могли з її сторони ніхто на участку не був не допомагав теща навіть не знала що її донька будується. Власне на лотерейний квиток мені грпощі дала мама і на квиток до Києва на гру також подарувала мама . Чому подарувала тому що взайми ніколи не давала а просто подарок як любі батьки дають. Ще до розлучення дружина приїхала до мене на участок кинула ключі від квартири орендованої і сказала що буде спілкуватись зі мною лише через адвоката прийшовшИ додому в вечері я помітив вдома голі стіни компютер пральна машина документи на будинок , а саме держ-акт на земельний участок план проект , будівельний паспорт поїхали з нею. Ділянка приватизована і всі ці папери зареєстровані на моє імя. без мого відома вона наложила арешт на ділянку, зробила експертно-грошову оцінку . Скажіть як боротися з цією ж ситуацією? ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА ПРИВАТИЗОВАНА
 
Вова-37Дата: Субота, 26.11.2011, 00:19 | Сообщение # 2
Підполковник
Группа: Юрист
Сообщений: 91
Репутация: 3
Замечания: 20%
Статус: Offline
Спільною сумісною власністю подружжя, зокрема, можуть бути:
квартири, жилі й садові будинки; земельні ділянки та насадження на
них, продуктивна і робоча худоба, засоби виробництва, транспортні
засоби; грошові кошти, акції та інші цінні папери, паєнакопичення
в житлово-будівельному, дачно-будівельному, гаражно-будівельному
кооперативі; грошові суми та майно, належні подружжю за іншими
зобов'язальними правовідносинами, тощо.
Майно, яке належало одному з подружжя, може бути віднесено до
спільної сумісної власності укладеною при реєстрації шлюбу угодою
(шлюбним договором) або визнано такою власністю судом з тих
підстав, що за час шлюбу його цінність істотно збільшилася
внаслідок трудових або грошових затрат другого з подружжя чи їх
обох.

24. До складу майна, що підлягає поділу включається загальне
майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що
знаходиться у третіх осіб. При поділі майна враховуються також
борги подружжя та правовідносини за зобов'язаннями, що виникли в
інтересах сім'ї (ч. 4 ст. 65 СК) ( 2947-14 ).
Не належить до спільної сумісної власності майно одного з
подружжя, набуте особою до шлюбу; набуте за час шлюбу на підставі
договору дарування або в порядку спадкування; набуте за час шлюбу,
але за кошти, які належали одному з подружжя особисто; речі
індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть
якщо вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, що
належала особі, а також як відшкодування завданої їй моральної
шкоди; страхові суми, одержані за обов'язковим або добровільним
особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за
рахунок коштів, що були особистою власністю кожного з них. Що
стосується премії, нагороди, одержаних за особисті заслуги, суд
може визнати за другим з подружжя право на їх частку, якщо буде
встановлено, що він своїми діями сприяв її одержанню.

Додано (25.11.2011, 22:31)
---------------------------------------------
Зауважте я надав вичерпний перелік майна який може вважатися спільним ,і такий що не може вважатися спільним.
Зауважте як в одному так і в іншому випадку законодавець не згадує за майно яке було вигране, або отримана компенсація за таке.

Додано (25.11.2011, 22:41)
---------------------------------------------
Звідси виникає питання так чи являється вигране в лотарею чи отримана матеріальна компенсація за таке майно як спільна сумісна власніть подружжя.
Мая думка, так може являтись якщо виходити з таких міркувань:
1. подружжя за згодою обох вирішило грати у державну лотарею, при цьому за власні кошти або за кошти одного із подружжя купили лотарейний квиток,це не головне, головне що чоловік та дружина діяли за взаемною згодою. Згода теж не основне тому, що якщо чоловік купив квиток то він автоматично діє в інтересах дружини.
2.Дружині було відомо що чоловік виїхав грати до Києва результатом якої може бути виграш - квартира.
3.Дружині було відомо що можна отримати компенсацію.

Результат не позитивний, у даному варіанті це є спільна сумісна власність колишнього чоловіка та дружини.

Додано (25.11.2011, 22:54)
---------------------------------------------
Спробую подивитись на це питання під іншим кутом:
1. квиток купила мама за кошти своєї сім"ї тобто тата та мами.
2. Чого поїхав до Києва на гру син? , тому що мама розхвилювалася, за усним дорученням тато та мама відправила сина, при цьому вказала що замість квартири брав кошти, та надали усну можливість вчиняти будь- які дії з виграшним майном.
3. дане майно є не Ваше , а мами та тата, які вирішили будуватися, кошти повернув мамі та татові по приїзду.
4.мама та тато вирішили будуватися , але будівництво доручили синові так як не тямлять у будівництві.
5.Син обмануши чи вівши маму та тата в обман заволодів їхнім майном будинком та квартирою записавши все майно на себе.
6.Мамі та татові потрібно подавати позов до суду та визнавати за собою тобто за татом та мамою право власності на будинок та землю, при цьому чітку дотримуватись вище описаних умов
7.Тато та мама можуть звернутися до міліції з заявою що син записав їх майно на себе,але акуратно щоб не було факту шахрайства.

Додано (25.11.2011, 22:59)
---------------------------------------------
Якщо це не получиться попробуйте визнати шлюб фіктивним.При визнанні шлюбу фіктивним майно ділиться у іншому порядку, не за таким як спільна сумісна власність на майно. При визнанні шлюбу фіктивним право власності доводиться на кожну річ окремо.

Правда при визанні шлюбу фіктивним потрібно довести фіктивність, при цьому що один із подружжя приховав факт хвороби, якої здогадайтесь самі, але якщо майно цього варте то попробуйте

Додано (25.11.2011, 23:02)
---------------------------------------------
Якщо жінка в односторонньому порядку без відома та згоди чоловіка використала кошти видані державою на допомогу дитині не за призначенням,я думаю, що за участю опікунської ради такі кошти можна повернути від дружини та направити їх за призначенням тобто для дитини.Мотивація потрібна обгрунтована.

Додано (25.11.2011, 23:16)
---------------------------------------------
Якщо квартира орендована попробуйте домовитись з власником та організувати заборгованість за декілька років, така заборгованість стягується солідарно. Також можна сказати компютер та пральну машинку надав хороший друг для користування, настав час відавати, укладіть договір оренди компютера та пральної маши,такі договора не підлягають реєстрації,і можуть укладатися від імені чоловіка, від імені друга у суд може піти представник по дорученню який буде доводити що договір легітимний оскільки ніхто із сторін не ставить умову про визнання його недійсним в силу не передачі такого майна. Підіть у магазин потребуйте гарантійний талон на техніку,якщо такого не має підіть на любий базар де продаеться така техніка та візьміть у них є гарантійних талонів по декілька штук на техніку.
Все залежить від Вас, як ви вчепитись. Вчепитесь мертвою хваткою ніхто не відірве.
А зрештою зважте все добре, і прийміть правильне рішення.
Скажу одне будинок вона не продасть максимум суд зобовяже Вас виплатити фінансову компенсацію дружині у розмірі її частки у майні.

Додано (25.11.2011, 23:19)
---------------------------------------------
А якщо добре постаратися то у даному майні( будинку,та земельній ділянці) можна зробити чотирьох власників (мама,тато,ви та дружина) кожному по 1/4 , це краще ніж дружині 1/2 тобто половину.
Удачі, до останньої думки прислухайся

 
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ » Нерухомість » поділ будинк, або продаж в судовому порядку
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: