м. _______________ "___" _________ р.
1. Банк ______________________, в особі _____________________________
(найменування банку) (найменування боржника)
_______________________________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові)
що називається надалі "Фактор-банк", з одного боку, і в особі _______________________, діючого на підставі
_________________________, що називається надалі "Постачальник", з другого боку, уклали дану угоду про
проведення факторингової операції за такими платіжними вимогами
_______________________________________________________________________.
(зазначити їхні реквізити і суму платежу)
2. Відповідно до даної угоди Постачальник передає Фактор-банку право вимоги платежу за вказаним платіжним документом.
3. Фактор-банк відшкодовує Постачальнику частину суми платежу за цими платіжними вимогами у розмірі (прописом) __________________________________ грн. _________ коп., а також із надходженням коштів від платника перераховує Постачальнику решту частини платежу за поставлені товари у розмірі (літерами) __________________________ грн. _______ коп.
Примітка. В угоді може бути передбачено негайне відшкодування Постачальнику певної суми, вказаної у платіжній вимозі.
4. За здійснення факторингової операції Фактор-банк стягує з Постачальника плату в розмірі (літерами)
__________________________________ грн. ____ коп.
Розмір плати встановлюється з урахуванням суми платіжних вимог, зазначених у даній угоді, і здогадного строку оплати їх покупцем.
5. Факторингові операції здійснюються за рахунок власних коштів Фактор-банку.
6. При здійсненні факторингової операції відступлення Фактор-банку права одержання платежу за акцептованими платником платіжними вимогами проводиться після одержання Постачальником від банку-платника повідомлення про те, що у платника немає коштів, і після поміщення платіжних вимог до картотеки N 2.
Факторингові операції не можуть проводитися за платіжними вимогами, пред'явленими бюджетним організаціям, збитковим і низькорентабельним підприємствам, а також до рахунків із фінансування капітальних вкладень.
Примітка. При укладенні угоди банк повинен підходити диференційовано до проведення таких факторингових операцій з урахуванням вимог до ліквідності балансу, а також кредитоспроможності боржника. У разі потреби Фактор-банк може зробити запит у банк платника про фінансовий стан Підприємства-платника. У цьому разі Постачальник подає Фактор-банку такі документи:
- копію платіжної вимоги, виставленої на покупця;
- повідомлення банку-платника про неоплату платіжної вимоги;
- телеграму банку, який обслуговує платника, що містить інформацію про проведення факторингової операції і вказівку замінити у платіжній вимозі найменування банку і номер рахунку Постачальника на реквізити Фактор-банку.
7. За домовленістю Сторін платіжні вимоги на підприємства-покупців можуть виписуватися Постачальником товарів від свого імені, але із зазначенням у них реквізитів одержувача коштів Фактор-банку для подання в установу цього банку в загальновстановленому порядку.
8. Факторингові операції оформляються Фактор-банком за меморіальними ордерами в двох примірниках. Перший примірник після проведення бухгалтерських операцій за рахунками поміщається в документи дня, другий примірник у встановленому порядку направляється Постачальникові.
9. Фактор-банк не несе відповідальності за невиконання договірних зобов'язань щодо поставок між Постачальником і покупцем товарів.
10. У разі надходження повної або часткової відмови від акцепту за платіжною вимогою, оплаченою Фактор-банком, Постачальник зобов'язаний відшкодувати йому кошти за неакцептовані покупцем платіжні доручення.
За Фактор-банк (підпис) Дата, печатка. Поштова адреса і банківські реквізити Фактор-банку | За Постачальника (підпис) Дата, печатка. Поштова адреса і банківські реквізити Постачальника |