П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Зразки документів » Заява » Заява до прокуратури

Заява до прокуратури


Дата публікації: Середа, , 13:12; рубрика: Заява

Прокуратура міста Києва
03151, м.Київ-150,
вул. Предславинська, 45/9,
П.І.Б. повна адреса,
контактний телефон



ЗАЯВА

Я, (ПІБ), на підставі (документ, що засвідчує право власності на квартиру), є власником квартири №ХХ , що знаходиться в місті Києві по вул. XX, будинок NN.

З огляду на те, що фактично всі квартири будинку, в якому знаходиться квартира, що належить мені на праві власності, належать на праві власності іншим мешканцям будинку, у відповідності зі частиною першою статті 355 Цивільного кодексу України майно зазначеного багатоквартирного будинку належить мешканцям будинку на праві спільної власності (спільне майно).

Відповідно до частини другої статті 382 Цивільного кодексу України, власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Отже, багатоквартирний житловий будинок, що розташований за адресою: м. Київ, (вулиця, номер) — та в якому знаходяться належна мені на праві власності квартира, на праві спільної власності належить власникам квартир цього будинку і не є і не може бути комунальною власністю.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», суть приватизації державного житлового фонду полягає у відчуженні на користь громадян України, а отже, у їхню власність як квартир (будинків), кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, так і належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв тощо) державного житлового фонду.

Відповідно до рішення Конституційного суду України від 2 березня 2004 року № 4-рп/2004 у справі № 1-2/2004, допоміжні приміщення, відповідно до пункту 2 статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», стають об’єктами права спільної власності співвласників багатоквартирного будинку, тобто їх спільним майном, одночасно з приватизацією громадянами квартир, що засвідчується єдиним документом — свідоцтвом про право власності на квартиру. Для підтвердження набутого в такий спосіб права не потребується вчинення будь-яких інших додаткових юридичних дій. Власникам квартир немає необхідності створювати з цією метою об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. 

Також, згідно з вказаним рішенням Конституційного суду України, «...відповідно до Конституції України всі суб'єкти права власності рівні перед законом. У багатоквартирних будинках, де не всі квартири приватизовані чи приватизовані повністю, власник (власники) неприватизованих квартир (їх правонаступники) і власники приватизованих квартир багатоквартирного будинку є рівноправними співвласниками допоміжних приміщень. Вони є рівними у праві володіти, користуватися і розпоряджатися допоміжними приміщеннями. Ніхто з власників квартир не має пріоритетного права користуватися та розпоряджатися цими приміщеннями, в тому числі і з питань улаштування мансард, надбудови поверхів і т. ін.».

Відповідно до рішення Конституційного суду України від 9 листопада 2011 року № 14-рп/2011 у справі № 1-22/2011, власники квартир дво- або багатоквартирних житлових будинків та житлових приміщень у гуртожитку, незалежно від підстав набуття права власності на такі квартири‚ житлові приміщення‚ є співвласниками допоміжних приміщень у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою.

Таким чином, житловий будинок, в якому хоча б одна з квартир є приватною власністю, належить на праві спільної власності мешканцям цього будинку з моменту отримання свідоцтва про право власності на квартиру (квартири) та не може знаходитись ні в чиїй іншій власності — ані в державній, ані в комунальній, тощо.

Згідно статті 41 Конституції України, набуте особами право на квартири державного житлового фонду, належні до них допоміжні приміщення, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання (в тому числі ліфти) тощо є непорушним.

Згідно статті 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Відповідно до статті 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Разом з тим, згідно з Рішенням Київської міської ради від 2.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» (http://kmr.ligazakon.ua/SITE2/l_docki2.nsf/alldocWWW/4070BE4F176C2053C2257831006DEBDA?OpenDocument — текст рішення, та http://kmr.ligazakon.ua/SITE2/l_docki2.nsf/vWWWGroupParam1/kmr?OpenDocument&Query1=%5Bf_number%5D%3D(%22284%2F5096%22)&SearchMax=200&Start=1&vv=1#body1 — додатки зі списком будинків) — будинок, співвласником якого я є, безпідставно віднесено до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Також виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) (надалі — КМДА або Відповідач) видано розпорядження від 17.08.2012 № 1464 «Про проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до розміщення реклами в ліфтах житлових будинків комунальної власності міста Києва» (розпорядження можна знайти за адресою http://kievcity.gov.ua/news/3372.html), згідно з яким, зокрема:

затверджено перелік об'єктів, які потребують залучення інвестицій (перелік багатоквартирних будинків, в яких КМДА пропонується розмістити рекламу);
визначено комунальне підприємство «Київжитлоспецексплуатація» як замовник виконання робіт із облаштування об'єктів, «які потребують залучення інвестицій»;
визначено комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство» як замовник підготовчих робіт по об'єктах, «які потребують залучення інвестицій», тощо.

Крім вказаного, згідно з зазначеним розпорядженням — доручено постійно діючій конкурсній комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва — провести інвестиційний конкурс із залучення інвесторів в установленому порядку.

Згідно з розпорядженням КМДА від 15.02.2013 № 207 «Про затвердження переможця конкурсу по залученню інвестора до розміщення реклами в ліфтах житлових будинків комунальної власності міста Києва» (http://kievcity.gov.ua/news/3697.html) затверджено переможцем конкурсу по залученню інвестора до розміщення реклами в ліфтах житлових будинків комунальної власності міста Києва — товариство з обмежено відповідальністю «ІНТЕР ФІНАНС УКРАЇНА».

Серед переліку будинків, які згідно із розпорядженням КМДА від 17.08.2012 № 1464 «потребують залучення інвестицій» і в ліфтах яких, відповідно до розпорядження КМДА від 15.02.2013 № 207 ТОВ «ІНТЕР ФІНАНС УКРАЇНА» буде розміщено рекламу, мною виявлено і будинок, співвласником якого я є.

З огляду на те, що цей будинок перебуває у спільній власності його співвласників, є необґрунтованим та безпідставним віднесення відповідачем цього багатоквартирного будинку до «комунальної власності міста Києва», зокрема, згідно з розпорядженням КМДА від 17.08.2012 № 1464.

Як вже було зазначено вище, згідно статті 355 Цивільного кодексу України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).

Згідно статті 356 Цивільного кодексу України, власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю. Суб’єктами права спільної часткової власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава, територіальні громади. Багатоквартирний будинок є спільною частковою власністю його співвласників, за виключенням майна, зазначеного в ч.2 ст. 382 ЦКУ, яке має статус спільної сумісної власності.

Відповідно до статей 358 та 369 Цивільного кодексу України, як право спільної часткової власності, так і право спільної сумісної власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.

Отже, згідно з вказаними положеннями законодавства, будь-які рішення та будь-які дії щодо управління або будь-якого іншого поводження зі спільним майном багатоквартирного будинку, до якого також відносяться і ліфти, потребують консенсусного, тобто одностайного схвалення (узгодження) усіма співвласниками цього майна.

Іншого способу управління спільним майном багатоквартирного будинку, в якому не утворено об’єднання співвласників цього будинку, законодавством України не визначено.

Таким чином, прийняття рішення щодо можливої передачі будинку, який є спільною власністю осіб, що є власниками квартир та інших приміщень в ньому, у будь-яку іншу власність, в тому числі у власність територіальної громади міста Києва, потребують консенсусного, тобто одноголосного рішення співвласників щодо можливості здійснення таких дій.

В будь-якому випадку, можливість розміщення реклами в ліфтах будинку, в якому я мешкаю і в якому я є одним із співвласників спільного майна (зокрема, ліфтів цього будинку), мало обговорюватись та узгоджуватись зі мною та з усіма іншими співвласниками цього багатоквартирного будинку.

Заявляю, що під час видання Відповідачем розпорядження від 17.08.2012 № 1464 «Про проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до розміщення реклами в ліфтах житлових будинків комунальної власності міста Києва» жодного обговорення принаймні зі мною, як співвласником багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: м. Київ, (вулиця, номер), здійснено не було.

Жодних дозволів, або жодних інших рішень щодо можливого розміщення реклами на об’єктах, що належать мені на праві спільної власності, зокрема, у ліфтах багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: м. Київ, (вулиця, номер), мною як співвласником нікому не надавалося і не приймалося.
Впевнений (на), що у Відповідача відсутні також будь-які документи, які засвідчують право приймати рішення від імені інших співвласників майна, переліченого в додатку до розпорядження від 17.08.2012 № 1464 «Про проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до розміщення реклами в ліфтах житлових будинків комунальної власності міста Києва», і не лише щодо будинку, співвласником якого я є.

За таких умов, дії Київської міської ради та КМДА, які полягають у прийнятті вказаних рішень і розпоряджень, є грубим порушенням моїх конституційних прав щодо вільного розпорядження моєю власністю.

Отже, прийняті Київською міською радою Рішення від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» (принаймні стосовно будинку, співвласником якого я є), та розпорядження КМДА від 17.08.2012 № 1464 (принаймні стосовно будинку, співвласником якого я є) , та від 15.02.2013 № 207 — є протиправними та підлягають скасуванню.

Зазначене Розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 1464 від 17.08.2012 року з аналогічних підстав постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 20 березня 2013 року у справі № 2а-15015/12/2670 (міститься в реєстрі за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/30331519) вже було визнано протиправним та скасовано в частині включення до Переліку об’єктів, які потребують залучення інвестицій (розміщення реклами в ліфтах житлових будинків комунальної власності міста Києва) - житлового будинку, що заходиться в Дніпровському районі, за відповідною адресою позивача, який є власником квартири у вказаному будинку.

У вказаній постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 20 березня 2013 року колегією суддів щодо рішення Київської міської ради від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» було зазначене таке:

«Колегія суддів апеляційного суду критично відноситься до рішення Київської міської ради від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва», відповідно до якого будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 включений в перелік об’єктів комунальної власності.

Так, за юридичною силою вказане вище рішення Київської міської ради від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» відноситься до підзаконних нормативно-правових актів та повинно прийматися (видаватись) на основі та на виконання Конституції України і законів України, міжнародних договорів України і не повинні їм суперечити.

В свою чергу, за ієрархією нормативно-правових актів, Закони України (до яких відносяться й Кодекси, зокрема Цивільний кодекс України) мають вищу юридичну силу щодо підзаконних нормативно-правових актів. а у разі суперечності правових норм у нормативно-правових актах різної юридичної сили, діють норми акта, що має вищу юридичну силу.

Виходячи з вищезазначеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що рішення Київської міської ради від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» не відповідає (суперечить) положенням Конституції України, Цивільного кодексу України та іншим законам України, а тому не може бути прийняте до уваги при розгляді даної справи».

Рішення із зазначенням аналогічних підстав приймалися судами також стосовно визнання незаконним попереднього рішення Київської міської ради, яким формувалися списки майна комунальної власності територіальних громад міста Києва. Зокрема, рішенням Київського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2008 року у справі № 22-а-29124/08 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/3071337) та рішенням Вищого господарського суду України від 20 липня 2010 року у справі № 38/131 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/10605966) було визнано незаконним та скасовано рішення Київської міської ради № 208/1642 від 27.12.2001 року «Про формування комунальної власності територіальних громад районів м. Києва» щодо окремих будинків в цих списках.

Враховуючи викладене, віднесення багатоквартирних будинків (зокрема, будинку, в якому я мешкаю та співвласником якого я є, за адресою: м. Київ, (вулиця, номер)) до комунальної власності міста Києва згідно з Рішенням від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» та організація і проведення конкурсу із залучення суб’єктів господарювання щодо розміщення реклами у цих будинках згідно із розпорядженням КМДА від 17.08.2012 № 1464, визначення переможця такого конкурсу згідно з розпорядженням від 15.02.2013 № 207 - є необґрунтованим, безпідставним та протиправним. Це є прямим порушенням права спільної сумісної власності власників (мешканців) багатоквартирних будинків та моїх особистих прав, як співвласника, щодо володіння, користування та розпоряджання своєю власністю.

Організація та проведення конкурсу із залучення суб’єктів господарювання щодо розміщення реклами у багатоквартирних будинках згідно із розпорядженням КМДА від 17.08.2012 № 1464 визначення переможця такого конкурсу згідно з розпорядженням від 15.02.2013 № 207 є протиправним втручанням КМДА у охоронювану Конституцією України мою безпосередньо власність та спільну сумісну власність мешканців багатоквартирних будинків (принаймні стосовно будинку, співвласником якого я є).

Таким чином, Рішення Київської міської ради від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва», розпорядження КМДА від 17.08.2012 № 1464, визначення переможця такого конкурсу згідно з розпорядженням від 15.02.2013 № 207 - суперечить, як мінімум, статтям 6, 8, 13, 19, 21, 22, 41та 92 Конституції України, статтям 355, 356, 358 та 382 Цивільного кодексу України, Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування», а його реалізація призводить до ущемлення моїх особистих прав і законних інтересів як співвласника багатоквартирного будинку, розташованого за адресою м. Київ, (вулиця, номер) 

Враховуючи викладене, 


ПРОШУ:

Вжити заходів прокурорського реагування стосовно протизаконних рішень Київської міської ради від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» розпорядженням КМДА від 17.08.2012 № 1464, визначення переможця такого конкурсу згідно з розпорядженням від 15.02.2013 № 207.

Додатки:
1. Копія правовстановлюючого документу на квартиру.
2. Роздруківка рішення Конституційного суду України від 2 березня 2004 року № 4-рп/2004 у справі № 1-2/2004.
3. Роздруківка рішення Конституційного суду України від 9 листопада 2011 року № 14-рп/2011 у справі № 1-22/2011.
4. Роздрукований текст Рішення Київської міської ради від 02.12.2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва» та витяг з затвердженого цим рішенням Переліку об'єктів комунальної власності в частині відповідного будинку.
5. Роздрукований текст розпорядження від 17.08.2012 № 1464 «Про проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до розміщення реклами в ліфтах житлових будинків комунальної власності міста Києва». 



Дата                                                                                                           Підпис



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Вимога [2]
Довіреність [4]
Договір [60]
Заява [45]
Заявление [1]
Исковое заявление [5]
Клопотання [2]
Контракт [7]
Претензія [3]
Позовна заява [85]
Скарга [10]
Угода [9]
Установчі документи [19]
Інші юридичні документи [14]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371