П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Корпоративні відносини » ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ

ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ У БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ


Дата публікації: Середа, , 18:40; рубрика: Корпоративні відносини

Негативний вплив світової фінансової кризи на банківську систему України, неспроможність деяких вітчизняних банків ефективно здійснювати господарську діяльність в умовах фінансової нестабільності зумовили нову "хвилю" злиттів і поглинань у банківській сфері.

Основні цілі об'єднання банків - поліпшення їх фінансового стану, підвищення рівня капіталізації, а також збільшення частки установ в сегментах конкретних фінансових послуг. В результаті злиття двох і більше самостійних установ, їх права та обов'язки щодо матеріальної та нематеріальної власності переходять на основі правонаступництва до нової юридичної особи.

Втім, останнім часом активізація процесів злиття та поглинання в банківській сфері більше обумовлена необхідністю, оскільки для деяких гравців ринку об'єднання стає майже єдиною умовою "виживання". У цьому випадку, на передній план виходять цілі і завдання, спрямовані на порятунок банку від банкрутства і ліквідації, зниження рівня ризиків і відновлення ефективного функціонування банківських послуг.

Реалізація цих завдань часто відбувається шляхом поглинання одним банком іншого, менш стійкого і стабільного суб'єкта діяльності. У результаті поглинання також відбувається правонаступництво, що цілком узгоджується з приписом статті 19 Закону України "Про господарські товариства".

Об'єднання суб'єктів банківської діяльності має не тільки позитивні моменти, але також таїть у собі певні негативні явища та ризики для міжбанківських об'єднань.

РИЗИКИ ПРИ ЗЛИТТІ ТА ПОГЛИНАННІ ПІДПРИЄМСТВ БАНКІВСЬКОГО СЕКТОРУ

В рамках кредитних відносин банку і клієнта відбувається фактична заміна кредитора. Універсальне правонаступництво передбачає перехід всіх прав і обов'язків попереднього суб'єкта, у тому числі і права кредитора. Стаття 512 Цивільного кодексу України визначає правонаступництво самостійною підставою для заміни кредитора в зобов'язанні. У цьому випадку до нового кредитора переходять права "старого" банку в тому ж обсязі і на тих же умовах, які існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст. 516 Цивільного Кодексу, зміна кредитора в зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Але якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора, новий кредитор може потрапити у складну ситуацію. Деякі позичальники будуть порушувати кредитні зобов'язання, і намагатися уникнути відповідальності. Відповідно до ч. 2 ст. 517 ЦК, боржник має право не виплачувати борг до тих пір, поки новий кредитор не надасть йому доказів переходу кредитних зобов'язань від "старого" банку. Тому, якщо вирішення спору буде здійснюватися в судовому порядку, боржник у виправдання несплати боргу може посилатися на те, що новий кредитор не є належною стороною у спорі.

Що стосується переходу прав на заставне майно (іпотечне майно), то законодавством чітко не врегульовано питання заміни заставодержателя (іпотекодержателя). У цьому випадку, підтверджувати права на заставу / іпотеку повинен саме банк. Тому, щоб зменшити ризики втрати прав на заставлене майно, необхідно укладати додаткові угоди до існуючими договорами, які забезпечать виплату кредитів позичальниками.



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371