П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Оподаткування » Як розраховувати базу оподаткування ПДФО одержувачу різних видів доходів

Як розраховувати базу оподаткування ПДФО одержувачу різних видів доходів


Дата публікації: П`ятниця, , 19:03; рубрика: Оподаткування

Державна податкова служба України видала лист № 9788/7/17-1117 про орієнтовний порядок розрахунку бази оподаткування ПДФО для фізичної особи, яка отримувала протягом календарного року одночасно доходи декількох видів.

Ставка податку згідно з пунктом 167.1 Податкового кодексу становить 15% бази оподаткування доходів, отриманих в тому числі (але не тільки) у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат та винагород, що виплачуються платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами або за цивільно-правовими договорами.

Якщо ця сума перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок звітного року (1500 гривень у 2012 році), то ставка податку з суми, що перевищує 10-кратний розмір, становить 17%.

При визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи, одержані як у грошовій формі, так і в не грошовій.

Під час нарахування доходів у зарплаті база оподаткування визначається як нарахована зарплата за вирахуванням суми єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, суми страхових внесків до накопичувального фонду, сум обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, сум податкової соціальної пільги.

Остаточний розрахунок ПДФО за звітний рік здійснюється платником самостійно відповідно з даними, зазначеними у річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого протягом року податку на доходи фізосіб і суми плати за торговий патент (на підставі документального підтвердження сплати).
 
Об'єктом оподаткування як резидента, так і нерезидента ПДФО є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (сплачених) протягом такого звітного періоду. Загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, доходів, отриманих фізособою від господарської діяльності відповідно до статті 177 Податкового кодексу, і доходів, отриманих фізособою, які займаються незалежною професійною діяльністю.

Як приклад розрахунку бази оподаткування ДПС податкові зобов'язання особи, що протягом податкового року отримувала доходи у вигляді зарплати, іноземного доходу, доходу від здачі нерухомості в оренду, від інвестиційної діяльності та від здійснення господарської діяльності.

Цей розрахунок повинен проходити наступним чином. Спочатку визначається сума місячного оподатковуваного доходу за кожен місяць як сума зазначених вище оподатковуваних доходів (у вигляді зарплати, іноземного доходу, доходу від здачі нерухомості в оренду тощо). 

Потім, виходячи з певного місячного оподатковуваного доходу, розраховується податок за ставками 15% і 17% по кожному місяцю окремо. Якщо дохід перевищує 10-кратний розмір, то частина в межах 10-кратного розміру оподатковується за ставкою 15%, а та що перевищує цей розмір - за ставкою 17%.

Потім річна сума податку визначається як сума щомісячних податкових зобов'язань. І, нарешті, сума ПДФО, визначена в результаті такого підрахунку зменшується на суму вже сплаченого платником (до дати подання декларації) податку.

У разі перевищення річної розрахункової суми над фактично сплаченою платник ПДФО має самостійно до 1 серпня сплатити суму перевищення.Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ

ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371