П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Оподаткування » Коли починати враховувати негативний фінрезультат операцій з цінними паперами по-новому (щодо листа ДПАУ № 24268/7/15-0317 від 10.11.2010 р)

Коли починати враховувати негативний фінрезультат операцій з цінними паперами по-новому (щодо листа ДПАУ № 24268/7/15-0317 від 10.11.2010 р)


Дата публікації: Неділя, , 19:05; рубрика: Оподаткування

Нещодавно виданий ДПАУ лист № 24268/7/15-0317 від 10.11.2010 р. (далі - Лист) є яскравим прикладом фіскального абсурду. Дуже часто позиція податкових органів грубо ігнорує принцип конфлікту інтересів, згідно з яким будь-яка двозначність у тлумаченні закону вирішується на користь платника податків, але в даній ситуації конфлікту навіть немає! Відносини настільки однозначно врегульовані законодавством, що будь-якого двоякого тлумачення просто не допускають. Лист за своєю суттю суперечить чинному податковому законодавству України, і підлягає скасуванню.

Посилаючись на 20% обмеження врахування від'ємного значення об'єкта оподаткування ("податкових збитків") за 2009 рік, введене епохальним Законом № 2275, ДПАУ стверджує, що спеціальний "ціннопаперовий" облік в 2010 році також повинен вестися з урахуванням таких "особливостей" (тобто враховані можуть бути тільки 20% негативного значення фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами за підсумками 2009 року). Як завжди, представники податкової служби не обґрунтували свої вимоги аргументацією. Втім, принаймні мінімально обґрунтованої аргументації просто не може існувати.

 За загальним правилом у складі валових витрат платника податку на прибуток враховується від'ємне значення об'єкта оподаткування ("податкових збитків") за попередній рік (яке наростаючим підсумком враховується за результатами кварталу, півріччя і 9 місяців), яке, у свою чергу, зменшує оподатковуваний прибуток платника податків .
Існує ряд операцій, які обліковуються окремо. Негативне значення за такими операціями у складі від'ємного значення об'єкта оподаткування не враховується і оподатковуваний прибуток не зменшує. До таких операцій належать операції з землею, з набутими правами вимоги, та операції з цінними паперами та деривативами. Якщо розглядати ціннопаперовий облік, то негативний фінансовий результат (включаючи в т.ч. витрати, понесені платником податку на придбання корпоративних прав, акцій або деривативів) не зменшує оподатковуваний прибуток, але в подальшому враховується при продажу таких корпоративних прав (акцій, деривативів), зменшуючи оподатковувану базу.

Законом України № 2275 було встановлено, що тільки 20% негативного значення об'єкта оподаткування ("податкових збитків") за 2009 рік можуть враховуватися в 2010 році. При цьому встановлене обмеження не зачіпає негативний фінансовий результат за спеціальними операціями. Якщо виходити від зворотного (як це зроблено в Листі), то і негативний результат таких операцій повинен зменшувати оподатковуваний прибуток!

Результат, який переслідують представники ДПАУ лежить на долоні - максимальне розширення оподатковуваної бази для збільшення надходжень до державного бюджету. Забороняючи враховувати 80% витрат, понесених на придбання цінних паперів в 2009 (і раніше), тим самим збільшуються податкові зобов'язання з податку на прибуток без будь-яких юридичних підстав. Слідуючи тій же логіці можна "покарати" факторингові компанії по витратах, понесених у зв'язку з набутими правами вимог.

Не викликає жодного сумніву, що Лист буде відкликано або скасовано, - український платник податків не вперше стикається з перевіркою "на переляк" (що в черговий раз свідчить про вкрай низький ступень розвитку податкових органів України, і податкової системи країни в цілому). Проте викликають настороженість методи роботи фіскальних органів напередодні набрання чинності Податкового кодексу. Якщо чинне законодавство, при наявності всієї усталеної практики його застосування і тлумачення, може піддаватися такій "обробці", то чого варто очікувати від прочитання ДПАУ положень "сирого" Податкового кодексу?



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371