П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Оподаткування » Компенсація відсотків, сплачених за іпотечним кредитом (податкова знижка)

Компенсація відсотків, сплачених за іпотечним кредитом (податкова знижка)


Дата публікації: Вівторок, , 19:03; рубрика: Оподаткування

Фізична особа, що придбала або будує житловий будинок, квартиру (кімнату) за рахунок іпотечного житлового кредиту, має право на податкову знижку за наслідком звітного податкового року. Пунктом 166.3 Податкового кодексу України визначений перелік витрат, які можуть бути включені до податкової знижки, серед яких - частина суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 цього Кодексу.

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті.

Визначення суми податкової знижки:

Якщо будинок, квартира (кімната) купується за рахунок іпотечного кредиту, до податкової знижки зараховується сума всіх відсотків фактично сплачених протягом звітного податкового року і коефіцієнта (К = МП / ФП, де К - коефіцієнт; МП - мінімальна загальна площа житла, що дорівнює 100 квадратним метрам; ФП - фактична загальна площа житла, що будується (придбавається) платником податку за рахунок іпотечного кредиту).

У разі якщо цей коефіцієнт більший ніж одиниця, до податкової знижки включається сума фактично сплачених процентів за іпотечним кредитом без застосування такого коефіцієнта.

Іншими словами, при площі житла до 100 кв. м. коефіцієнт не застосовується, тобто в податкову знижку включається вся сума фактично сплачених процентів по іпотечному кредиту.

Якщо будинок квартиру (кімнату) збудовано за рахунок іпотечного житлового кредиту – податкову знижку можна отримати, коли будівництво закінчено та коли право власності на нього перейшло до платника податку, який почав використовувати житло як основне місце проживання. При цьому, проценти, які нараховані в перший рік погашення такого кредиту можуть бути внесені до податкової знижки за результатами звітного року, в якому об’єкт збудовано, з послідовним перенесенням права на включення до податкової знижки наступних щорічних фактично сплачених процентів.

І в даному випадку загальний розмір частини суми процентів, дозволених для включення до податкової знижки, розраховується так само, як і при придбанні житла.

При цьому, загальна сума податкової знижки, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Порядок отримання податкової знижки

Для отримання податкової знижки необхідно подати податкову декларацію до органів Державної податкової служби України за своєю податковою адресою, якою є місце проживання. Податкова декларація подається до кінця податкового року, наступного за звітнім, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Форма податкової декларації та інструкція щодо її заповнення затверджена наказом міністерства фінансів України № 1395 від 07.11.11 р. Разом з заповненням декларації заповнюється додаток № 6, де необхідно, зокрема, зазначити реквізити документів, які підтверджують витрати. До декларації подаються копія договорів кредиту та іпотеки, документів, що підтверджують сплату відсотків також надається паспорт з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла та реєстраційний номер облікової картки платника податку.

Право на включення до податкової знижки суми сплачених відсотків надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому: об’єкт житлової іпотеки придбавається; збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

Керуючий партнер юридичної компанії Право і Порядок Бастєєва Галина ОлегівнаГалина Бастєєва  
Керуючий партнер
юридичної компанії
Право і Порядок

044 362 40 74 
099 294 38 07 
096 400 98 97Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ

ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371