П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Оподаткування » Оподаткування юридичних осіб: новації Податкового кодексу

Оподаткування юридичних осіб: новації Податкового кодексу


Дата публікації: Четвер, , 19:04; рубрика: Оподаткування

Податковий кодекс приніс багато змін у систему оподаткування юросіб. Податковий кодекс містить кілька положень, одні з них постійні і передбачають ставку 0% податку на прибуток: п.7 ст.154 Податкового кодексу (стосовно дитячих садів і шкіл), п.2 ст.151 ПК, а також п.4 ст.160 ПК.

Тимчасові ж норми передбачають звільнення від оподаткування прибутку на визначений термін. Наприклад, п.6 ст. 154 Податкового кодексу передбачає режим так званих "податкових канікул" для підприємств. А в перехідних положеннях ПК вказано перелік підприємств і термін, на який вони звільняються від податку на прибуток.   

Положення Податкового кодексу, що стосуються так званих "податкових канікул", вступають у дію з 01.04.2011 року і будуть діяти до 01.01.2016 року. Порядок і умови для використання підприємствами цієї пільги встановлено п.6 ст.154 ПК. Зокрема, загальний дохід компанії не повинен перевищувати 3 млн грн. на рік, і зарплата його співробітників не повинна бути менше 2 мінімальних зарплат. Разом з тим, дія норми про "податкові канікули" не поширюється на суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері права, бухобліку, інжинірингу, надання послуг підприємцям. 

Податковий кодекс зберіг спрощену систему оподаткування для юросіб. До внесення змін до розділу ХIV Податкового кодексу діє Указ Президента від 3 липня 1998 року № 727с деякими уточненнями. Листом № 29263/7/15-0117 ДПАУ надала роз'яснення щодо окремих питань застосування спрощеної системи оподаткування суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу.  

ПК відносить єдиний податок до місцевих податків, тому в майбутньому (за звітні періоди 2011 року) сума єдиного податку не буде розподілятися між Держбюджетом та місцевими бюджетами. Крім того, як звернула увагу ДПАУ, розподіл коштів єдиного податку на загальнодержавне соцстрахування та / або до Пенсійного фонду не передбачено. Нарахування, розрахунок та сплата єдиного соцвнеску єдиноподатниками буде здійснюватися в порядку, встановленому Законом "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Отже, суми єдиного податку, задекларовані в Розрахунку за звітний період 2011 року, сплачуються платниками до місцевих бюджетів у розмірі 43% від загальної нарахованої суми. Єдиний соцвнесок сплачується на окремий рахунок, відкритий Держказначейством. 

Що стосується оподаткування прибутку громадських та неприбуткових організацій, ПК передбачає звільнення від податку на прибуток у п.1 ст.154 для підприємств і організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів. Крім цього, передбачено порядок оподаткування неприбуткових установ та організацій (тільки тих, які будуть внесені до державного реєстру неприбуткових організацій) - у ст.157 Податкового кодексу зафіксований класифікатор організацій і перелік доходів, які звільняються від оподаткування по кожному класу організації. 

Що стосується фіксованого сільськогосподарського податку, то ПК визначає ставки та порядок його сплати у ст. 301-309 Податкового кодексу. Мінагрополітики затвердило методику визначення платників фіксованого сільгоспподатку - Наказом від 17 грудня 2010 року № 837 затверджено Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва, а також Методичні рекомендації щодо складання Розрахунку.  

Наказом ДПАУ від 24 грудня 2010 року № 1015 затверджено нову форму податкової декларації по платі за землю (земельний податок і / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності). А в ст.282 Податкового кодексу знаходиться перелік юридичних осіб, які звільняються від сплати податку на землю. 



Всього коментарів: 2
2 Celvin  
0
Сергей, здесь Ваш вопрос могут просто не увидеть, поэтому лучше его задать на форуме

1 Сергій  
0
підкажіть будьласка, чи існує в ДПА чи ДПІ якась єдина база даних типу "Єдиний реєстр платників податків"? для того, щоб дізнатись на якій формі оподаткування НАСПРАВДІ перебуває підприємство.

дякую за допомогу!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371