П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Оподаткування » Парламент звільнив операції з продажу безготівкової валюти від сплати пенсійного збору.

Парламент звільнив операції з продажу безготівкової валюти від сплати пенсійного збору.


Дата публікації: Четвер, , 19:05; рубрика: Оподаткування

Парламент вніс зміни до Закону про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, якими скасував стягування зазначеного збору з операцій купівлі-продажу безготівкових валют. Відповідний законопроект № 7534 був поданий до ВР зовсім недавно: 4 січня 2011 року. 

Раніше вказаний збір повинні були платити: юрособи - резиденти, нерезиденти, постійні представництва юросіб-нерезидентів, власники корпоративних карткових рахунків в іноземній валюті, банки-члени міжнародних платіжних систем, банки та фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які здійснюють операції купівлі-продажу безготівкових іноземних валют за гривню. Скасування збору набуде чинності з дня офіційного опублікування новоприйнятого закону. 

Історія появи збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкових валют бере свій початок з 1999 року, коли його стягнення і розмір почали визначатися в законах України про бюджети на кожен рік.  Очевидно, що метою появи такого збору було бажання законодавців наповнити державний бюджет, зокрема Пенсійний фонд України. 

Суб'єктами, на яких покладалося зобов'язання платити згаданий збір, були переважно суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності. Це, з одного боку, збільшувало фіскальне навантаження на підприємства, які займаються ЗЕД, а з іншого боку - робило окремі операції менш прибутковими. Крім того, існування збору впливало також на курсоутворення валют на міжбанку, підвищуючи вартість тієї чи іншої валюти для її покупця. 

Для підприємств, які ведуть активну зовнішньоекономічну діяльність, мають потребу здійснювати платежі в національній валюті, скасування збору буде позитивним моментом. Фізичні особи майже не відчують на собі цього нововведення: економію від здешевлення валюти підприємства використовують для покриття інших ризиків, але не для зниження ціни товару. 

Скасування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкових валют викликано виключно необхідністю виконати державних зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом. Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ

ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371