П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Оподаткування » Податковий кодекс прийнятий у першому читанні

Податковий кодекс прийнятий у першому читанні


Дата публікації: Понеділок, , 19:06; рубрика: Оподаткування

7 жовтня Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Податкового кодексу (законопроект 7101-1), внесений на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів України. За дане рішення проголосували 247 із 374 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі, при мінімально необхідних 226.

У постанові щодо затвердження проекту Податкового кодексу в першому читанні профільному комітету Верховної Ради доручається вже у двотижневий термін підготувати цей документ до наступного, другого читання з урахуванням пропозицій і зауважень народних депутатів.

Прийнятий у першому читанні документ передбачає зниження податку на прибуток підприємств. Проект кодексу також передбачає поетапне зниження ставки податку на додану вартість.

В умовах істотного реформування спрощеної системи оподаткування передбачається надання спеціальних інвестиційних пільг: введення на 5 років нульової ставки податку для новостворених суб'єктів господарювання, а також підприємств із щорічним обсягом доходів в 3 млн. грн. з метою залучення інвестицій в оновлення основних засобів, збільшення обсягів виробництва продукції, робіт, послуг.

Документ також передбачає скорочення кількості загальнодержавних податків і зборів з 29 до 19 і місцевих - з 14 до 4.

Також в урядовому проекті Податкового кодексу зберігається спеціальний режим оподаткування у сфері сільського, лісового господарства та рибальства. Крім того, передбачається введення на 10 років визволення від оподаткування прибутку підприємств галузей легкої промисловості та суб'єктів господарської діяльності від надання готельних послуг, підприємств суднобудівної та авіабудівній промисловості. Крім того, в документі наведено єдиний перелік товарів, на які буде нараховуватися акциз.

Також передбачається введення двох ставок податку з доходів фізичних осіб - 15% для доходів менше 10 мінімальних зарплат і 17% - для доходів більше 10 мінімальних зарплат у місяць.

Незважаючи на численні невдоволення банків, в документі все ж на 5%-вий податок на доходи по внесках (депозитам), якщо загальна сума отриманих за місяць відсотків перевищує 2 мінімальних зарплати (тобто із загальної суми депозитів понад 200 тис. грн).

Важливо відзначити, що в проекті прописана обов'язкова подача декларації великими і середніми підприємствами в електронній формі із застосуванням електронного підпису.

Передбачається, що документ почне діяти з 1 січня 2011 року, за винятком ряду норм. Нагадаємо, що через неприйняття Податкового кодексу відкладається розгляд проекту державного бюджету на 2011 рік через те, що Президент Віктор Янукович наполягає на прийнятті нового бюджету країни, заснованому на новому кодексі.

За допомогою систем ЛІГА: ЗАКОН Ви будете мати можливість щоденно відслідковувати всі зміни в чинному законодавстві України. Текст проекту Податкового кодексу доступний всім користувачам наших систем з дня його реєстрації у Верховній Раді. Користувачі продуктів ЛІГА: ЗАКОН одними з перших отримують всі найсвіжіші редакції нормативно-правових документів і завдяки потужним аналітичним ресурсів завжди в курсі всіх важливих змін у правовому полі.Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ

ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371