П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Перевірка підприємства » ПОЗАЧЕРГОВА ПЕРЕВІРКА ПОДАТКОВОЇ

ПОЗАЧЕРГОВА ПЕРЕВІРКА ПОДАТКОВОЇ


Дата публікації: Четвер, , 21:06; рубрика: Перевірка підприємства

Найближчим часом, судячи з усього, боротьба з виплатою "конвертних" заробітніх плат розгорнеться не на жарт. Про це попереджали давно, але тільки нещодавно підписаний  Законі України № 2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо оподаткування). 
Запропоновані Законом нововведення, у переважній своїй більшості, засмутять представників бізнесу. У числі самих серйозних змін (як уже довгий час натякала податкова і обіцяли парламентарі) - нове у підставах і процедурі проведення позапланових перевірок органами податкової служби. Отже, податковим працівникам, відповідно до Закону № 2275-VI, був наданий фактично карт-бланш під час здійснення позапланових перевірок дотримання трудового законодавства. 

При отриманні органом податкової міліції будь-якої інформації про ухилення платника податків - роботодавця (або ж його найманого працівника) від оподаткування - при нарахуванні та виплаті заробітної плати, інших виплат оподатковуваних, пенсійних і страхових внесків - керівник податкової матиме право прийняти рішення про проведення податкової перевірки такого підприємця без його попереднього повідомлення. 

Найцікавіше, що в даний час документ не містить норм, які б регламентували межі повноважень і спосіб, яким податківці будуть здійснювати дані перевірки. Можливо, надалі будуть внесені відповідні поправки і зміни, однак зараз їх немає. 

Необхідно звернути увагу на ще один цікавий момент, який стосується підстав для проведення позапланових "трудових" перевірок. Так, відповідно до внесених змін до Закону України "Про оплату праці", такого роду перевірки будуть здійснюватися у всіх випадках, передбачених законодавством. При цьому, під поняттям "законодавство" можна розуміти не тільки закони України, але також і постанови КМУ, накази ДПАУ тощо. 

У цілому, слід зазначити, що Закон далекий від досконалості не тільки з точки зору інтересів бізнесу, але і з позиції юридичної техніки складання документа. Приміром, чого варто введення нового поняття - "позачергова" податкова перевірка дотримання трудового законодавства (тут парламентарі, очевидно, мали на увазі позапланові перевірки). 

Такий недолік може бути цікавий з практичної точки зору. Справа в тому, що згідно Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи податкової вправі здійснювати а) документальні невиїзні, б) планові та в) позапланові виїзні перевірки. 

В Указі Президента № 817 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" також мовиться про можливість податкових працівників здійснювати лише планові та позапланові виїзні перевірки. Про "позачергові" перевірки дотримання трудового законодавства мова не йде. Отже, вказівка в посвідченні "позачергової" перевірки можна вважати неналежним оформленням документів. Тут нагадаємо: працівники без належно оформленого посвідчення не мають права брати участь у перевірках суб'єктів підприємницької діяльності.



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371