П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Рейдерство » Як убезпечити підприємство від рейдерської атаки?

Як убезпечити підприємство від рейдерської атаки?


Дата публікації: П`ятниця, , 19:23; рубрика: Рейдерство

З моменту виникнення власності завжди існували певні способи і методи її перерозподілу, але не завжди вони були гуманними. У свою чергу, рейдерство - це один з таких способів перерозподілу власності, який з'явився в Україні після того, як в країні закінчилася приватизація і вже фактично нічого було ділити.

У багатьох рейдерство асоціюється з незаконними або злочинними діями третіх осіб. Проте в наш час це вже далеко не так. Безумовно, в процесі рейдерської атаки можуть використовуватися незаконні елементи, але, як правило, зараз рейдери воліють використовувати при реалізації своїх проектів законні методи через юридичний потенціал своїх або ж залучених юристів.

Як показує досвід останніх років, об'єктами рейдерських атак найчастіше стають підприємства, в яких існує внутрішній корпоративний конфлікт. В цілому такі конфлікти є публічними і тому з легкістю привертають увагу рейдерських організацій, які щодня моніторять такі конфлікти. У корпоративних конфліктах завжди існує певна напруга у відносинах між мажоритарними і міноритарними акціонерами, учасниками товариства, менеджментом і, як наслідок, в таких конфліктах завжди існує «незадоволена сторона». Саме її підтримкою і намагаються заручитися рейдери для того, щоб вступити в такий конфлікт або, більш того, «незадоволена сторона» сама залучає до такого конфлікту рейдерів.

Чисельні керівники, мажоритарні акціонери, власники значної частки підприємства на перших порах не надають особливого значення виникненню корпоративних конфліктів і часто зневажливо до них ставляться, ще більше утискають права і інтереси «невдоволеної сторони» конфлікту. Саме в такій ситуації підприємство стає максимально вразливим для рейдерської атаки, тому що «незадоволена сторона» конфлікту готова піти практично на все, щоб навіть не відстояти свої права та інтереси, а просто щоб помститися кривдникам. «Незадоволена сторона» конфлікту, як правило, володіє великим обсягом інформації про діяльність, структуру, власність підприємства, а це є безцінним подарунком для рейдерів.

Тільки після того, як в корпоративний конфлікт активно вступають рейдерські організації, керівники, мажоритарні акціонери, власники значної частки підприємства починають усвідомлювати реальну загрозу для свого бізнесу і починають приділяти належну увагу даному корпоративному конфлікту, який вже переходить у фазу рейдерської атаки. Захищатися від рейдерської атаки набагато складніше, ніж залагодити корпоративний конфлікт, оскільки підприємство відволікається від основного бізнесу і витрачає багато часу і ресурсів на свій захист, тим самим розпорошує свою увагу. Захист підприємства вимагає значних капіталовкладень, можливі ситуації обмеження діяльності підприємства і т. д.

Тому керівники підприємства, мажоритарні акціонери, власники значної частки підприємства повинні об'єктивно усвідомлювати те, що залагодити корпоративний конфлікт їм обійдеться набагато дешевше і без загрози для бізнесу, ніж захистити підприємство від рейдерської атаки.

Не менш важливим фактором для захисту підприємства від можливих рейдерських атак є впровадження на підприємстві так званих превентивних заходів захисту, які, звичайно, не гарантують стовідсотковий захист підприємства, але значно мінімізують ризики і роблять його менш привабливим для рейдерів.

Фактично будь-яке підприємство, яке веде успішний бізнес, має в першу чергу приділяти належну увагу створенню превентивних заходів захисту. Превентивні заходи захисту підприємство може розробити і впровадити як за допомогою своїх внутрішніх співробітників, так і за допомогою залучення зовнішніх консультантів.

Заходи превентивного захисту від рейдерських атак

Створення і впровадження якісних установчих та внутрішніх документів підприємства


Статут і внутрішні положення підприємства повинні повною мірою відповідати вимогам чинного законодавства України, а також регламентувати чіткий порядок прийняття рішень органами управління товариства. Статут та внутрішні документи підприємства не повинні мати колізійних положень і в максимальній мірі повинні регламентувати всі процеси, що відбуваються на підприємстві.

Активна робота з акціонерами та / або учасниками товариства

Акціонери та учасники товариства повинні регулярно отримувати прибуток від корпоративних прав, якими вони володіють. Якщо вони відчувають віддачу від підприємства, корпоративними правами якого вони володіють, вони ніколи не зроблять дій, які б змогли нашкодити підприємству і його інтересам. Будь-які непорозуміння або ж корпоративні конфлікти необхідно намагатися вирішити миттєво.

Обмеження доступу до інформації

Кожне підприємство повинне мати ефективний юридичний бар'єр для обмеження витоку та розповсюдження конфіденційної інформації, інсайдерської інформації і комерційної таємниці про роботу підприємства.

Систематичний контроль кредиторської заборгованості

Підприємство повинно систематично контролювати стан і структуру кредиторської заборгованості та при необхідності її реструктуризувати.

Систематичний контроль судових процесів

Керівники підприємства повинні систематично стежити за станами судових процесів, в яких підприємство є стороною у справі, а також системно проводити моніторинг бази Єдиного державного реєстру судових рішень на предмет наявності рішень, постанов, ухвал суду, про які підприємство не могло знати.

Продуктивна робота зі зберігачем акцій

Підприємство має тісно і безперервно працювати зі зберігачем акцій, щоб у разі необхідності отримувати оперативну інформацію від нього про зовнішні загрози.

Обмеження доступу на підприємство сторонніх осіб

Підприємство повинно мати обмежений доступ сторонніх осіб на свою територію з метою мінімізації витоків інформації.

Належне зберігання документів підприємства

Життєво важливі документи підприємства, такі як статут, внутрішні положення підприємства, договори, контракти, повинні зберігатися на підприємстві з обмеженням доступу до них і надаватися тільки в разі потреби або ж на законну вимогу третіх осіб.

Створення мотивації для менеджменту та розвиток корпоративного духу компанії

Колектив підприємства, включаючи менеджмент, повинен мати серйозну мотивацію, а також гуртуватися через розвиток корпоративного духу компанії. Кожен співробітник і менеджер компанії повинен дбати про інтереси своєї компанії.

Розробка схеми захисту активів

Підприємство повинно мати схему захисту / виведення своїх активів у разі екстреної необхідності.

Наведені вище превентивні заходи захисту підприємства не є вичерпними, але основними для всіх підприємств. До кожної ж окремої ситуації необхідний особливий підхід і детальне вивчення всіх вихідних даних, що сприятиме максимальному захисту підприємства від можливих рейдерських загроз.



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371