П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Захист прав споживачів » Запізнилися на рейс? Як відшкодувати моральну шкоду

Запізнилися на рейс? Як відшкодувати моральну шкоду


Дата публікації: Середа, , 18:13; рубрика: Захист прав споживачів

Розглядаючи проблеми пов’язані з авіакомпаніями, хочеться зачерпнути тему моральної  шкоди. Скільки ж винна авіакомпанія пасажирам скасованих та затриманих рейсів за заподіяну незручності. Чи реально отримати компенсацію за моральні страждання? 

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного суду України "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової шкоди)” від 31.03.95 р. (зі змінами та доповненнями) -під моральною шкодою потрібно розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями чи бездіяльністю інших осіб.

Відповідно  до положень Конституції України, зокрема  статей  32,  56,  62 і чинного законодавства,  фізичні та юридичні особи мають право на відшкодування моральної (немайнової) шкоди, заподіяної внаслідок порушення їх прав і свобод та законних інтересів. Затримуючи та скасовуючи рейси, авіакомпанія порушує наші права і свободи. Також, в певній мірі, порушує здоров’є пасажирів.

Як само визначити моральну шкоду? Як доказати, що Ви зазнали моральних страждань? На яку суму оцінити моральні страждання? Чи приймуть Ваші докази в суді? 

«Як свідчить  судова  практика,  суди  в  основному  правильно застосовують норми законодавства, які регулюють зазначені питання. Поряд  із  цим  в  окремих випадках припускаються помилок,  рідко застосовують чинні міжнародні договори,  згода  на  обов'язковість яких надана Верховною Радою України,  неповно з'ясовують наявність підстав   для   відшкодування   моральної    шкоди,    недостатньо обґрунтовують  її розмір, допускають порушення процесуальних норм. Відповідно до  чинного  законодавства  моральна  шкода   може полягати, зокрема:  у  приниженні  честі,  гідності,  престижу або ділової репутації,  моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я,    у   порушенні   права   власності   (в   тому   числі інтелектуальної),  прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у  зв'язку  з  незаконним  перебуванням  під слідством і судом,  у порушенні  нормальних   життєвих   зв'язків   через   неможливість продовження  активного громадського життя,  порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.» Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України.

Допомогти правильно визначити компенсацію за Ваші моральні страждання та доказати це в суді, допоможуть юристи та психологи. 

Юристи повинні правильно подати інформацію в позові, описати всі незручності, які Вас спіткали внаслідок проблем з рейсом. А саме: У зв'язку із затриманням (скасуванням) рейсу, Ваш клієнт був позбавлений конституційних прав на повагу до його гідності, право на відпочинок… А затримання (скасування) рейсу призвело до моральних страждань, що позбавили його можливості отримати в повній мірі насолоду, від відпочинку (як маленький приклад).

А допомогти Вашому юристу доказати Ваші страждання, допоможе висновок (обґрунтування) від експерта з оцінки моральної шкоди. Експерт в своєму висновку визначить які саме моральні страждання Ви пережили, та яких грошей це Вам коштувало.

Для клієнта, з першого погляду, це може здатися дуже дорого. Адже необхідно буде заплатити юристу та експерту. Але це необхідно для того, щоб суд виніс рішення в Вашу користь. Також витративши ці кошти, клієнти зможе їх повернути за рахунок відповідача. Тому раджу використовувати цю можливість, та за прикладом західних держава, компенсувати Ваші моральні страждання.

Немайнова  шкода може бути заподіяна і юридичній  особі. Під цим терміном слід розуміти втрати немайнового характеру,  що  настали  у  зв'язку  з приниженням   її   ділової   репутації,   посяганням   на  фірмове найменування,  товарний  знак,  виробничу   марку,   розголошенням комерційної  таємниці,  а  також  вчиненням  дій,  спрямованих  на зниження  престижу  чи  підрив  довіри до її діяльності.

Відповідно до ст.137 ЦПК у позовній заяві  про відшкодування  моральної  (немайнової) шкоди має бути зазначено, в чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її  заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується.

Відповідно до ст. 57 Цивільного процесуального кодексу України доказами прийнято вважати будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги чи, навпаки, заперечення сторін, та інші обставини, що можуть мати певне значення для правильного та справедливого вирішення справи. Під цими фактичними даними суд розуміє обґрунтування, в якому все бути написано експертом. 

Частина 2 ст. 57 Цивільного процесуального кодексу України надає перелік належних засобів доказування, які можуть використовуватись учасниками судового розгляду, в тому числі, і по справах про відшкодування моральної шкоди. До таких відносяться пояснення сторін про факт заподіяння душевних, фізичних чи психічних страждань чи порушення майнових прав постраждалого, що призвело до моральних переживань, письмові докази, наприклад, результати медичного обстеження, речові докази, наприклад пошкоджене майно постраждалого, чи висновки експерта, наприклад, висновок експерта про заподіяну моральну шкоду фізичній (юридичній) особі внаслідок затримки рейсу.

Не бійтесь витрачати кошти на Вашу користь!



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371