П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Закон і бізнес » Юридичні ризики для бізнесу

Юридичні ризики для бізнесу


Дата публікації: Четвер, , 17:56; рубрика: Закон і бізнес

Юридичний ризик - це ймовірність настання несприятливих правових наслідків у результаті здійснення або нездійснення певних дій. Правові ризики також можуть наступати також у зв'язку зі змінами законодавства або практики тлумачення законодавства, що дуже часто відбувається в Україні. 

Роль юриста - діяти на випередження. Бізнес завжди відчуває себе більш впевнено, якщо юристи діють на випередження, якщо вони здатні в поточній діяльності компанії побачити ризики, ідентифікувати їх, оцінювати і пропонувати ефективні шляхи їх усунення або мінімізації, якщо усунути їх неможливо. 

Основні юридичні ризики для бізнесу

  • договірні - пов'язані з юридичними помилками при складанні договорів; 
  • податкові - можуть виявлятися, наприклад, у вигляді претензії з боку податкових органів щодо несвоєчасної або неповної оплати податків; 
  • ризики у сфері трудового права - пов'язані з трудовими відносинами на підприємстві, дуже важливі для великих компаній, оскільки вони несуть ще й серйозні репутаційні ризики; 
  • ризики у сфері конкурентного права - актуальні для компаній зі значною часткою ринку, оскільки вони, крім всіх інших ризиків, стикаються з увагою з боку антимонопольних органів, яка може виражатися у вимозі заплатити великі штрафні санкції; 
  • ризики, пов'язані з виробництвом продукції властиві для компаній - виробники товарів широкого вжитку; 
  • ризики у сфері права інтелектуальної власності - використання компанією об'єктів інтелектуальної власності тощо; 
  • ризики в сфері антикорупційного права, які незаслужено ігноруються багатьма компаніями. 

Роль юристів у мінімізації ризиків

РизикиЮрист може допомогти клієнту успішно управляти юридичними ризиками шляхом правового супроводу бізнесу, який полягає в ідентифікації ризику, його оцінки та розробці найбільш ефективних шляхів його усунення або мінімізації. 

Необхідно значно більше уваги приділяти такому поняттю як оцінка і керування юридичними ризиками. В першу чергу це важливо для існування самого бізнесу, а в другу - для розвитку економіки країни. 

Не останню роль у необхідності управління юридичними ризиками відіграє складне законодавство, в якому присутні деякі не кореспондуючі між собою норми. Крім того, суди іноді занадто широко трактують законодавство. 

Якщо раніше з десяти угод оскаржувалася тільки одна угода, то зараз, за статистикою, з десяти угод оскаржують як мінімум вісім з половиною. Досвід практикуючих юристів, що стикалися з різними галузями права саме в судовій практиці може допомогти бізнесу побачити юридичні ризики на момент укладання угоди, нівелювати або запобігти їм. 

Досвід багатьох міжнародних компаній показує, що краще попереджати ризики, адже це дешевше і простіше, ніж усувати їх несприятливі наслідки. Вони закладають бюджет на постійні внутрішні юридичні перевірки для того, щоб уникнути якихось великих резонансних справ, які можуть вдарити як по бюджету компанії, так і по її репутації.Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ

ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371