П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Звернення до суду » Чи реально отримати від держави відсуджені кошти?

Чи реально отримати від держави відсуджені кошти?


Дата публікації: Понеділок, , 09:46; рубрика: Звернення до суду

У зв’язку із набранням чинності Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень», які набули чинності 16 жовтня 2013 року, змінився порядок виконання судових рішень, ухвалених у справах, пов’язаних із соціальними виплатами «дітям війни», ліквідаторам аварії на ЧАЕС, тощо.

Відповідно до ч.2 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» в чинній на сьогодні редакції, рішення   про стягнення  коштів  з  державних  органів, державного  та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами,  що  здійснюють  казначейське  обслуговування  бюджетних коштів. Вказані органи виконують судові рішення шляхом списання коштів боржника (держави) на рахунки стягувачів. 

На сьогоднішній день судові рішення у справах, пов’язаних із соціальними виплатами, які мають зобов’язальний характер (тобто рішення, в яких суд зобов’язує державний орган здійснити перерахування та виплату коштів), належать до таких, які неможливо виконати без зміни способу їх виконання.

Згідно з частиною першою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, державний виконавець може  звернутися до адміністративного суду із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження – із заявою, про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. 

Зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов’язання перерахувати чи здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов’язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат.

Підставою для задоволення судом заяви про зміну способу і порядку виконання судового рішення є зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, на які і слід посилатись, подаючи в адміністративний суд заяву про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Порада читачам: Якщо ви відсудили в держави певні кошти і рішення суду до цього часу не виконано, хоча нарахування здійснено, але не виплачено, вам слід звернутись  до суду, який ухвалював рішення про стягнення, із заявою про зміну способу і порядку виконання такого рішення. Така заява розглядається судом протягом 10 днів. В подальшому, отримавши позитивну ухвалу суду, необхідно звернутись до органу, який здійснює казначейське обслуговування  бюджетних коштів, який і буде виконувати судове рішення шляхом проведення відповідного списання коштів з бюджетних рахунків держави.

Детальну інформацію та пакет документів з цього питання можна отримати зателефонувавши за № 097 653 53 06.
 Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ

ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371