П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Звернення до суду » Як вибрати адвоката?

Як вибрати адвоката?


Дата публікації: Четвер, , 18:25; рубрика: Звернення до суду

Ця стаття адресована, в першу чергу, фізичним і юридичним особам, які потребують правової допомоги судового адвоката, юриста, або судового представника.

Щорічний випуск вузами Україні десятків тисяч дипломованих юристів значно посилює одну з основних проблем вітчизняного юридичного ринку - акцент на «вирішенні питань» завдяки наявності у сторін «зв'язків» і «ресурсів», а не на надання високоякісних і доступних юридичних послуг та правової допомоги, що дозволяють своєчасно і справедливо вирішити поставлену задачу по закону. Жорстка конкуренція призводить до посилення боротьби за клієнта будь-якими способами, і не завжди шляхом поліпшення якості адміністрування та надання юридичних послуг. Введення монополії адвокатів на представництво в судовому процесі стане кроком вперед до покращення цієї ситуації, залишаючи за межами судових процедур осіб, що не мають кваліфікації та розуміння системи судочинства.

Відомі десятки прикладів, коли найняті учасниками судового процесу представники не лише не надавали послуг належної якості (наприклад, не були на судових засіданнях, не готували судових документів, наприклад, заперечення проти позову), а й безпідставно давали своїм клієнтам помилкові надії на виграш завідомо безперспективної суперечки (з метою завчасно отримати солідний гонорар), або, навпаки, запевняли в необхідності капітуляції в суперечці, де у клієнта, за умови належної правової допомоги, були хороші шанси на повну або часткову перемогу. Також варто пам’ятати, що виграш справи в суді першої інстанції, досягнутий не правовими способами, швидше за все не тільки не гарантує, але і зменшує шанси кінцевого виграшу справи після її розгляду вищими судовими інстанціями, збільшуючи витрати клієнта. На жаль, на той час, коли клієнт починає усвідомлювати помилку у виборі судового адвоката чи юриста, справа вже програна, або майже програна.

Таким чином, кожна людина, що опинилася для особистих чи корпоративних потреб перед проблемою вибору адвоката, повинна спочатку уважно і прискіпливо оцінити потенційних кандидатів.

Правильні критерії оцінки адвоката

  1. Кваліфікація, спеціалізація і досвід, які слід розглядати тільки в сукупності. Бажано вибрати адвоката або фірму, яка спеціалізується в тій галузі права, в якій у клієнта з'явилася задача. Наявність досвіду і професійної інтуїції дозволить адвокату з високою ймовірністю передбачати повороти в розгляді справи і протистояти підступам опонентів. Не варто просити знайомого досвідченого адвоката у кримінальних справах зайнятися розлученням, оскільки ця робота, навіть якщо він на неї погодиться, не принесе йому професійного задоволення і не буде йому цікава, а значить, з огляду на творчу складову праці, - не буде виконана на високому рівні. 
  2. Освіта адвоката (нехай і в далекому минулому) у провідному вузі дозволяє припустити наявність у нього сильних теоретичних знань, які є твердим фундаментом для практичної роботи. Досвід також є важливим критерієм, але краще взяти початківця адвоката з великим ентузіазмом, ніж сивочолого старця, який все знає і не бажає вникати в щось нове в умовах постійних змін законодавства.
  3. Сильна команда. Не тільки адвокат, але і всі колеги, які працюють разом з ним, повинні мати сильну теоретичну підготовку, кваліфікацію і навички для ведення справи. Талановиті та активні, або протилежні таким, підлеглі можуть «сказати» про свого керівника більше за нього самого. Тільки збалансований, ретельно підібраний і добре спрацьований колектив за спиною свого лідера здатний безперервно надавати високоякісну правову допомогу, ефективно використовувати робочий час і повністю звільнити клієнта від виконання технічних завдань судового процесу (поїздки в суд за документами, пошта, ксерокопіювання та ін.). Виконання некваліфікованої роботи адвокатом самостійно є недоречним і недоцільним, і говорить, скоріше за все, про невміння організувати робочий процес. Тому потрібно заздалегідь поцікавитися, хто саме буде працювати над вашою справою, як буде розподілятися виконання завдань, скільки часу зможе адвокат і його команда приділяти саме Вашій справі. Не посоромтеся познайомитися з кожним співробітником адвокатської фірми, що займається вашою справю. Не виключено, що спілкування з помічниками буде більш доступним, ніж з адвокатом, зайнятим постійним потоком справ, судами та клієнтами.
  4. Рекомендації та репутація. Добре, якщо адвоката рекомендує хтось із знайомих, хто вже користувався його послугами. Але такі знайомі зустрічаються не часто. І навіть якщо є рекомендований професіонал, не полінуйтеся провести невелике дослідження для порівняння його якостей з іншими. Прозорість і публічність діяльності адвоката є одним з показників якості, адже сумлінній людині нема чого приховувати. Чи є у даного адвоката або його фірми свій сайт, блог і пр. відкриті джерела в Інтернет? Які відгуки залишили там клієнти? Чи може він надати рекомендації клієнтів по запиту? Чи публікуються його статті у професійних ЗМІ? Чи поважають його думку серед колег і клієнтів?
  5. Особисті та ділові якості адвоката, ступінь довіри. Зверніть увагу на грамотність мови і листування в спілкуванні з вами, послідовність його суджень, сумлінність, порядність, моральну стійкість і інші, особисті та ділові якості, які на ранньому етапі можна перевірити, задаючи навідні і провокаційні питання, або за допомогою ваших друзів. Пам'ятайте, що Вам особисто доведеться багато спілкуватися з адвокатом, і ви повинні повністю довіряти йому, щоб говорити правду. Як лікарю. Якщо у Вас виникають сумніви, не соромтеся настояти на укладанні письмового договору, або продовжуйте свої пошуки.

Сума гонорару не повинна бути занадто великою або дуже маленькою. Якісна робота не може коштувати занадто дешево. Але висока ціна також повинна бути обґрунтованою. У якому порядку буде здійснюватися оплата? Чим пояснює адвокат запитану суму гонорару? Яку саме роботу обіцяє він провести за цю суму? Оплата «за результат», настільки бажана деякими клієнтами, в більшості випадків не практикується кращими представниками адвокатської професії, і без того достатньо завантаженими роботою і виконують її «не користі ради».

Помилкові критерії

  1. Місце розташування і комфортабельність офісу адвоката, які ніяким чином не впливають на якість послуг. Занадто дорогий офіс може говорити про те, що даний спеціаліст бере з клієнтів необґрунтовано високі гонорари, чи витрачає отримані від клієнтів гроші не за призначенням, а на офіс, що знаходиться в безпосередній близькості до суду.
  2. Підтвердження адвокатом ваших найкращих очікувань від результатів справи. Справжній професіонал повинен говорити Вам про справу тільки правду, а не те, що Ви найбільше бажаєте почути.
  3. Низька ціна професійних послуг судового юриста - як кажуть, «дешева рибка - погана юшка». На придбання освіти і досвіду адвокат витрачає масу матеріальних і нематеріальних ресурсів, тому його робота не може бути дешевою.

Після вибору близько 5 кандидатур проведіть з ними ознайомчі зустрічі (навіть якщо Вам доведеться заплатити кожному з них за перші консультації, в кінцевому підсумку Ви тільки виграєте від аналізу та зіставлення різних думок). 

Питання, які слід задати адвокату або юристу на першій зустрічі


  • в якому вузі він навчався?
  • скільки років займається він юридичною практикою?
  • які основні напрямки його юридичної практики?
  • які великі справи він вигравав?
  • які аналогічні Вашій справи він вів?
  • скільки у нього помічників і яка їхня кваліфікація?
  • хто саме буде працювати над Вашою справою і як робота буде розподілятися?
  • які перспективи Вашої справи може він припустити на етапі Вашого звернення?
  • яку роботу пропонує він провести для Вашого виграшу?
  • чим обгрунтована сума гонорару і в якому порядку буде здійснюватися оплата?

Протягом розгляду справи, прислухайтеся до вашої інтуїції, чи підказує вона, що все вірно протікає в судовому процесі. Чи своєчасно інформують Вас про винесені судом проміжні постанови та інші події судового процесу? Не соромтеся перевірити роботу адвоката, особисто сходити в суд, провести консультації з іншими фахівцями. Адвокат або судовий юрист, який працює якісно, не буде протестувати проти підключення до суперечки інших фахівців, які можуть подивитися на справу «новим поглядом», адже для досягнення спільної мети «одна голова - добре, а дві - краще».

Правильний вибір судового адвоката чи юриста – це перший крок до перемоги у Вашому судовому спорі і торжества справедливості!



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371