П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Головна » Юридичні Статті » Звернення до суду » Судовий збір в Україні

Судовий збір в Україні


Дата публікації: Четвер, , 18:26; рубрика: Звернення до суду

Минуло півроку з дня вступу в силу Закону України «Про судовий збір» № 3674-IV, який, на думку законодавців, повинен був змінити порядок фінансування судових органів і зменшити завантаженість суддів.

Зменшення навантаження пов'язане з тим, що відповідно до Закону відтепер ставки судового збору при зверненні до суду залежать від рівня мінімальної заробітної плати, а не від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Наприклад, якщо раніше державне мито за позовну заяву про розірвання шлюбу складало 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто  8.50 гривень, то сьогодні судовий збір становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 109.40 гривень.

Таким чином, законодавці виходили з того, що у зв'язку зі значним підвищенням ставок, сторонам конфлікту буде набагато легше і доступніше вирішити суперечку мирним шляхом, а не звертатися до суду.

При судовому розгляді доведеться платити судовий збір, наприклад, за подачу заяви про забезпечення доказів або позову (0,1 розміру мінімальної заробітної плати, якщо це цивільна або адміністративна справа, і 1,5 розміру мінімальної заробітної плати в разі, якщо це господарська справа). При цьому, якщо сплата судового збору за заяву про забезпечення позову є обгрунтованою, то витрати за подачу заяви про забезпечення доказів досить недоцільні. Так, ст.133 Цивільного процесуального кодексу України визначає, що способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів. Тому доведеться платити судовий збір за кожен виклик свідка або подання заяви про призначення експертизи.

Сплата збору ще не є гарантією того, що суд, розглянувши заяву про виклик свідка або проведення судової експертизи, задовільнить її. При цьому у разі відмови в задоволенні даної заяви повернення судового збору Законом про судовий збір не передбачено.

Також тепер судовий збір сплачується за подачу заяви про видачу виконавчого документа для примусового виконання рішення третейського суду, заяви про скасування рішення третейського суду та заяви про перегляд рішення в зв'язку з новими виявленими обставинами.

Судовий збір доведеться сплатити за видачу дубліката судового наказу та виконавчого листа (3 гривні), за роздруківку технічного запису судового засідання (5 гривень за кожен лист тексту на папері формату А4), за видачу в електронному вигляді копії технічного запису судового засідання (15 гривень) і навіть за виготовлення копії судового рішення для особи, яка не брала участі в розгляді справи, але судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод та інтересів (1 гривня за кожний аркуш копії).

Крім того, у разі залишення позовної заяви без розгляду за клопотанням позивача або у зв'язку з його неявкою, судовий збір не повертається.

Закон «Про судовий збір» значно скорочує перелік осіб, звільнених від сплати судового збору. Наприклад, відповідно до ст. 4 Декрету «Про державне мито» від сплати державного мита звільнялися:

- Позивачі, які звернулися з позовами, що стосуються авторського права, а також права на відкриття, винахід, корисні моделі, промислові зразки, топографії інтегральних мікросхем, сорти рослин та раціоналізаторські пропозиції;

- Громадяни, які подали апеляційні скарги та скарги на рішення, які набрали законної сили, у справах про розірвання шлюбу;

- Сторони суперечок, пов'язаних з відшкодуванням збитків незаконно засудженим громадянам, незаконно притягненим до кримінальної відповідальності, незаконно взятим під варту, або незаконно підданим таким адміністративним стягненням, як арешт або виправні роботи;

- Громадяни, що звернули до суду у справах окремого провадження із заявами про оголошення фізичної особи померлою внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

- Позивачі з позовами про примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності і т.д.

Норми Закону «Про судовий збір» виключають перерахованих вище осіб з переліку пільговиків, звільнених від сплати судового збору. У цьому питанні надається перевага органам державної влади та місцевого самоврядування, для яких перелік випадків звільнення від сплати судового збору значно збільшився.

Конституція України гарантує право кожній людині на судовий захист і проголошує життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпеку найвищими соціальними цінністями в нашій країні. Але з 1 грудня 2012 року мінімальна заробітна плата становитиме 1134.00 гривні. Таким чином, для того, щоб розлучитися і поділити майно в судовому порядку, рядовому громадянину знадобиться, як мінімум 300 гривень, а для того, щоб подати позовну заяву про захист ділової репутації або відшкодування морального збитку – 226.80 гривень.



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

РУБРИКИ

Банкрутство підприємства [3]
Військове право [2]
Закон і бізнес [24]
Захист прав споживачів [7]
Звернення до суду [15]
Інтелектуальна власність [2]
Кримінальні справи [6]
Корпоративні відносини [5]
Міграційне право [2]
Нерухоме майно [7]
Оподаткування [10]
Перевірка підприємства [8]
Права громадянина [11]
про ДАІ [4]
Рейдерство [2]
Сімейне право [7]
Спадкове право [5]
Страхування [2]
Суд по кредиту [5]
Трудові відносини [11]

ПОШУК ПО САЙТУ

ПРИЄДНУЙТЕСЬ
Google+

РЕКОМЕНДОВАНІ САЙТИ





ПІДТРИМАТИ САЙТ WEBMONEY
Z401169167041
U131140520865
R298291195371