П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід


Увольнение без отработки 2-х недель - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ » Трудове право » Увольнение без отработки 2-х недель
Увольнение без отработки 2-х недель
tigra1205Дата: Субота, 30.03.2013, 20:40 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
В данный момент я работаю официально (оформлена на минимальную з/п). Условия на работе стали ужасные (как физические, так и моральные). Я решила уволится. Начальник отказывается принимать мое заявление об увольнении по собственному желанию и требует переписать его "по соглашению двух сторон" с обязательной отработкой 2-х недель. Имеет ли он на это право? Как мне законно заставить его подписать мое заявление "по собственному желанию" без отработки 2-х недель.
 
tatyanzorinДата: Понеділок, 08.04.2013, 22:15 | Сообщение # 2
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 6
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Згідно чинного трудового законодавства,  існують випадки, коли звільнити працівника за власним бажанням роботодавець повинен у термін про який просить працівник.  Це питання регулюється статтею 38 КЗпП України.
"Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору."
Таким чином, аби зобовязати роботодавця звільнити Вас без відпрацювання, у Вас повинна бути поважна причина. Їх перелік визначено вище. При її наявності роботодавець не має права змушувати Вас відпрацьовувати і зобовязаний звільнити в той день, про який Ви просите. Якщо поважна причина є у наявності и підтверджена документами, а роботодавець відмовляється звільняти, то Ви можете звернутися до суду з позовом про розірвання трудового договору з  Вами.

Додано (08.04.2013, 22:15)
---------------------------------------------
Однак звільнення згідно ст. 36 п.1 КЗпП України має одну перевагу, після звільнення Ви можете стати на облік у центрі зайнятості і отримувати допомогу по безробіттю.
Звільнення за власним бажанням (згідно ст. 38 КЗпП України) таких переваг не надає.
Отож вибирайте, що Вам зручніше.

 
ЕкономистДата: П`ятниця, 24.05.2013, 15:47 | Сообщение # 3
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 2
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
А якщо працівник працює на одному й тому ж підприємстві, але переходить за (згодою сторін) в інший підрозділ того ж підприємства, потрібно відпрацьовувати 2 тижні?
І ще якщо в заяві новий роботодавець підписав а у того у якого працюєш
відмовляється що робити?


Сообщение отредактировал Економист - П`ятниця, 24.05.2013, 15:49
 
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ » Трудове право » Увольнение без отработки 2-х недель
Сторінка 1 з 11
Пошук: