П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід


звільнення по удо - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ЮРИДИЧНІ ФОРУМИ » Кримінальні справи » звільнення по удо (чи правомірно постанова)
звільнення по удо
Оксана-05Дата: П`ятниця, 11.03.2011, 07:22 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Добрий день !Мене було засуджено до 7 років позбавлення волі. Початок строку відбування покарання 16.09.2003 року, кінець строку 16.09.2010 року-термін покарання відбував в колонії . 25.12.2008 року постановою суду мені замінено невідбуту частину покарання більш м"яким на підставі ст. 82 КК України у вигляді виправних робіт.Виправні роботи відпрацював на волі з 09.02.2009 року. 16.04.2010 року постановою суду мене було звільнено умовно достроково від подальшого відбування покарання ( яке фактично закінчувалося 16.09.2010 року) на 1 рік 3 місяці 15 днів.З 23.08.2010 року я перебуваю в СІЗО за скоений новий злочин, мені хочуть добавити невідбуту частину покарання у вигляді 1 рік 3 місяці 15 днів.Питання : якщо термін покарання закінчується 16.09.2010 року, чи законно суд звільнив мене на 1 рік 3 місяці 15 днів, таким чином вийшовши за межі покарання встановленого вироком суду. Фактично мені покарання продовжили на 10 місяців. На мою думку 16.04.2010 року суд повинен був звільнити мене умовно достроково до 16.09.2010 року, тобто до кінця терміну покарання.2) Чи законною є постанова суду від 16.04.2010 року ?
 
zelia-badjДата: Понеділок, 06.02.2012, 22:07 | Сообщение # 2
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 6
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Ну і задачка! Коротше так, спробую коротко.
Відбування покарання в Вашому випадку мало однозначно закінчуватись 16.09.2010, незалежно від того чи застосував би суд ст. 82 КК, крім того, дана стаття голосить, що Особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м'яким покаранням. У цих випадках більш м'яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині цього Кодексу для даного виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутого строку покарання, призначеного вироком. Таким чином виправні роботи мали закінчуватись також 16.09.2010, оскільки, як було процитовано вище, призначене більш мяке покарання не повинно перевищувати встановлене вироком порання (в нашому випадку позбавлення волі).
Ідемо далі. Хотілося б уточнити коли саме було встановлено початок строку відбування покарання у вигляді виправних робіт в постанові суду від 25.12.2008. З Ваших слів відрпацьовавли Ви з 09.02.2009 до 16.04.2010, після цього було застосовано ст. 81 КК, тут рішення суду булоправомірним. Таким чином фактично не відбута Вами частина покарання становить 5 міс., але наголошую вчинивши новий злочин настають наслідки передбачені ч. 4 ст. 81 КК тобто до покарання яке буде Вам призначено повинно додаватися 5 міс. виправних робіт які повинні переводитись у позбавлення волі (3 дні виправних = 1 день позбавлення волі) ст. ст. 71,72 КК. Крім того строк попередньо увязнення зараховується в строк покарання призначене вироком суду.
Шановні колеги можливо я десь допустив помилку, будь-ласка вкажіть на це. Сприймаю будь-яку критику.


Вадим Зелінський
 
kvigorlovkaДата: Середа, 04.07.2012, 11:41 | Сообщение # 3
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Quote (zelia-badj)
Відбування покарання в Вашому випадку мало однозначно закінчуватись 16.09.2010, незалежно від того чи застосував би суд ст. 82 КК

Не згодна з даним твердженням, адже суд, при винесенні постанови, на підставі ст.82 замінив невідбуту частину покарання у виді позбавлення волі більшь м’яким - виправними роботами на строк 01 рік 08 місяців 21 день. Засуджена особа повинна відбути зазначений термін покарання. Відповідно до ч.1 ст.46 Кримінально-виконавчого кодексу, Строк покарання у виді виправних робіт обчислюється роками, місяцями і днями, протягом яких засуджений працював і з його заробітку провадилося відрахування. Якщо засуджений не відпрацював зазначену кількість днів і відсутні підстави, встановлені цим Кодексом для заліку невідпрацьованих днів у строк покарання, відбування покарання триває до повного відпрацювання засудженим призначеної кількості робочих днів.
Тому твердження, що покарання у виді виправних робіт повинно було закінчитись 16.09.2010 є неправильним.
Щодо застосування статті 81 КК України Умовно-дострокове звільнення, то дана стаття повинна була застосовуватись за наступними правилами:
За наявновсті підстав, передбачених ч.2 ст.81, та після відбуття 1/2 або 2/3 частин покарання в залежності від умислу злочину, за який особу було засуджено до 7 років позбавлення волі.
Щодо приєднання невідбутої частини покарання до нового злочину.
ч.4 ст.81 КК України: У разі вчинення особою, до якої було застосовано
умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, протягом
невідбутої частини покарання нового злочину суд призначає їй
покарання за правилами, передбаченими статтями 71 і 72 цього
Кодексу. Тобто для визначення чи правильно суд застосував складання вироків, треба знати дату вчинення останнього злочину.
З повагою. Inessa.
http://kvigorlovka.org.ua
 
lutsenkovladДата: Середа, 04.07.2012, 19:56 | Сообщение # 4
Підполковник
Группа: Юрист
Сообщений: 124
Репутация: 7
Замечания: 0%
Статус: Offline
Inessa, категорично з Вами не погоджуюся, стосовно закінчення стороку покарання першого обвинувального вироку !!!

В ч. 1 ст. 82 КК України чітко зазначено "Особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м'яким покаранням" у даному випадку позбавлення волі ! Далі, ч. 1 ст. 82 КК України "У цих випадках більш м'яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині цього Кодексу для даного виду покарання", тобто, відповідно до ст. 57 КК України, строк виправних робіт встановлюється від 6 місяців до 2 років ! Далі, саме основне ч. 1 ст. 82 КК України "І НЕ ПОВИННЕ ПЕРЕВИЩУВАТИ НЕВІДБУТОГО СТРОКУ ПОКАРАННЯ, ПРИЗНАЧЕНОГО ВИРОКОМ" Тобто, коли суд, призначав більш м'яке покарання, у нього строк залишався до 16.09.2010 року, довший строк, суд, ніякої нормативно-правової підстави не мав !

Вироком його було засуджено до 7 років позбавлення волі, строк закінчується 16.09.2010 року, потім йому 25.12.2008 р. чи 09.02.2009 р. замінюють покарання більш м'яким і призначати у даному випадку суд, мав право більш мяке покарання тільки до 16.09.2010 року ! ППВСУ від 26.04.2002 р. № 2 "...більш м'яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині КК для даного виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутого строку покарання, призначеного вироком" !

З повагою !


Сообщение отредактировал lutsenkovlad - П`ятниця, 06.07.2012, 01:34
 
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ЮРИДИЧНІ ФОРУМИ » Кримінальні справи » звільнення по удо (чи правомірно постанова)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: